To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Żywotność żywicy w filtrze RODI

no tak mi się wydaje
Pani podesłałam, nazwę produktu z Twojego linka, odpisała,że to co ona proponuje to ma taką samą
zasadę działania, ino inny producent no i cena niższa

zamówiłam - to i Pani zamówiła - jak dojdzie dam znać Smile

No to czekamy, bo żywica potrzebna jest Big Grin

Jak mnie sklera nie myli to mam załadowaną teraz żywice kupowaną z e-rybki
6.06. załadowałam puchę na maksa
mogłam przepuścić ze 150 l ro - cosik kole tego
i już TDS wskazuje "001"
coś szybko .......

U mnie też wytrzymała ostatnia krótko.

Albo żywice zaczęli ściągać jakąś tanią, albo woda się pogorszyła, albo może zużycie membrany?

Masz wynik przed żywicą?

kurcze badałam - po spuszczeniu trochę wody wychodzi 012 ppm
fakt, że miewałam ro - 006 ppm
jednakże z drugiej strony, po lekturze na nr, wychodzi, że to nie jest zły wynik
dużo ludzi ma ro o gorszych parametrach
teraz po di wychodzi 001 - 002

ale zużycie membrany to by TDS wskazywał RO jakąś dramatyczną np 050 ppm - tak mi się wydaje ...... Big Grin

Też mi się tak wydaje. 6 to jest zupełne spoko. Dziwne.

Tak czy inaczej, żywica do wymiany. Wsadź tą nową. Będziesz pierwsza testować Big Grin

to ja mam ino jedno pytanko - jakie filtry sosują ludki, które mają baniak np 1000 l ?
nawet, jeżeli podmiany robią poniżej 10% ...
przecież przy takich baniakach moje akwa to jaka kałuża, albo raczej krolepka Big Grin

Większe Big Grin

Jakbyś wsadziła 2l żywicy do filtra, to też by wystarczyła na dłużej.

Ale fakt.Duże akwarium, to dopiero są koszty. Swoją drogą, to jestem ciekaw jak ten problem rozwiązuje np. AquaMedic. Może uda mi się to dzisiaj zgłębić, to podzielę się informacją Smile

No to sobie wyobraź, że w AM nie stosują żywicy w ogóle Smile
Powody są oczywiście ekonomiczne. Przy tej ilości wody złoża musiały by być bardzo duże Big Grin

1. Myst a żywicę masz ubitą czy luźną w filtrze ?
2. ludki na forach piszą jeszcze o jakieś nieszczelności pomiędzy złożem a filtrem - jeżeli dobrze zrozumiałam
3. no i ja jeszcze muszę powalczyć - bo chyba powietrze mi się dostaje
4. no i cały czas ma wrażenie jakby woda wszystkiego powietrza nie wypychała

no i cosik psujemy chyba bo ludkom i na 6 m- wystarcza - a umie im dalej tym krócej Smile

no i jeszcze jedno, ponoć złoże (zapasowe) nie może wyschnąć - ino pozostaje pytanie na ile mokre powinno być

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości