To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Żywotność żywicy w filtrze RODI

Hmmm.

Powiem, że jakoś ubite to ono nie jest.
Układ mam taki, że jest ono raczej tak skierowane, że trochę wody grawitacyjnie z tej plastikowej puszki wypływa. Jakby było w drugą stronę, to by nie wypływało. Mokre to to jest cały czas.

A powietrze myślisz, że przeszkadza? Bo u mnie na pewno nie wypycha wszystkiego.

Mokre powinno być po całości. Ale ono jest tak higroskopijne, że nawet jakbyś pozostawiła to na stole, to za chwile byłoby mokre Big Grin

Przerobię trochę system i podniosę wypływ, żeby było powyżej wlotu. To woda nie będzie uciekać.

Dzięki za wskazówki Big Grin

W żywicy nie powinno być powietrza bo wtedy nie wszystkie ziarna żywicy mają kontakt z wodą. Nawet przygotowywanie złoża powinno być na mokro. Najlepiej wymieszać odpowiednią ilość żywicy z wodą i dopiero wtedy wlać do korpusu filtra (czyli kolumny jonowymiennej). Jak już się uda zrobić tak żeby nie było bąbli to trzebaby jakoś zabezpieczyć wylot, żeby powietrze się nie mogło dostać do środka.

jak tylko uporam się z restartem - będę walczyć z DI - dzięki Smile

kurde - niby proste, albe na to nie wpadłam xd Big Grin

Ten to ma pomysły Big Grin

Też się zastosuję!

To nie pomysły tylko praktyka z laboratorium. Większość kolumn chromatograficznych robi się "na mokro" Smile

Stiep to powiedz mi jeszcze jak mam zapas żywicy - to dolać do niej wody RO - aby nie wyschła i dłużej zachowała swoje właściwości ?, czy sam worek z klipsem wystarczy ?

Powinna być szczelnie zamknięta i przechowywana w takim stanie w jakim przyjechała. Zalanie RO też jej nie zaszkodzi.

hmmmm - było piknie przez chwilę
żywica z wodą wymieszana i wszystko cacay - brak powietrza
jednak cosik chyba mam źle - bo pojawiły się bąbelki w filtrze Sad

No i dzisiaj po 4 m-cach TS skoczył na 10. Tzn. dzisiaj zmierzyłem Smile

I rozpoczynam test żywicy Kalinowej Big Grin - data zapisana, zobaczymy jak długo pociągnie.

Aloha

I znowu wymiana żywicy. Ale tym razem powiązana z wymianą membrany.

Ostatnia żywica wytrzymała dokładnie: 40 dni. No trochę mało Big Grin

Dlatego pomierzyłem przed żywicą i wyskoczyło mi TDS=35. Za żywicą było 15. Może ta żywica dała by jeszcze radę jakby nie musiała tyle przyjmować zanieczyszczeń, ale nie dałą rady.

Wymieniłem membranę z 50 na 75 (w tym samym rozmiarze). Wymiana żywicy (niby tym razem MB20) i ponowne pomiary.

Przed żywicą TDS=13, a za żywicą oczywiście 0.

Musze powiedzieć, że z 75-tka jest dużo bardziej przyjemna w obsłudze. Krócej się czeka na zapełnienie naczynka Big Grin

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości