To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

[054] Mały dopływ Rio Guapore, Brazylia

Witam!

Pierwszy z dwóch moich zbiorników.

Wymiary: 60x30x30cm (54 litry)
Filtracja: Kubełek IKOLA 150
Oświetlenie: Świetlówka 15W 6500K oraz 3 moduły LED 1W 6500K i 3 moduły LED 0,7W 3300K (oświetlenie LED będzie niedługo zmieniane wraz ze zmianą pokrywy - szukam lepszego efektu niż jest teraz).
Grzałka: 25W Diversa

Temperatura wody: 24 stopnie C
pH: 6,5
kH: 1
gH: 4
NO2/NH3: 0
NO3: 10
PO4: 1

Akwarium wystartowało w marcu 2014 i po drodze przeszło sporo zmian.

Flora: Hydrocotyle leucocephala, Limnobium laevigatum
Fauna: Nannostomus eques 6x; Corydoras hastatus 12x; czekam na Apistogramma trifasciata 1+2

Tak to wygląda na ten moment, ale to stan przejściowy, ze względu na przewidywaną niedługo zmianę oświetlenia i lekką zmianę aranżu.

[Obrazek: ffa50cef5d13.jpg]

Corydoras hastatus:
[Obrazek: 56d6d576a34a.jpg]

Nannostomus eques:
[Obrazek: 598c48f69bec.jpg]

A dlaczego chcesz coś zmieniać, jak to takie ładne jest?

Jaki efekt chcesz uzyskać? Jeszcze jaśniejszy środek i ciemniejsze mroczne boki?

Oświetlenie teraz jest całkiem ok, ale jednak wiem, że mogę to rozwiązać lepiej.
Mam pomysł, który powinienem zrealizować przed końcem roku i wtedy się pochwalę. Powinno być jeszcze bardziej "nastrojowo" niż jest.
Za dużo mówić nie chcę Smile

Zapomniałem dodać, że zbiornik jest całkowicie biotopowy. Jak dojdą moje Apisto to będzie idealnie Wink

Wcześniej pływały w nim Corydoras habrosus (zmienione niedawno na hastatusy) i Apistogramma borelli w układzie 1+2.

Miłe akwarium. Gdzie znalazłeś kiryski sierpoplame? Nigdzie ich dotąd nie widziałem w sprzedaży Sad

Część dostałęm w Zoogrande (5szt.) a pozostałe przyjechały do mnie z Wrocławia. Na allegro szukaj "misiekkow".

powiem szczerze że jestem pod meeega wrażeniem Big Grin
uwielbiam takie klimaty Big Grin

To jeszcze krótki filmik z czasów jak w zbiorniku pływały Apistogramma borelli:

Super, masz rękę do aranżacji :-)

Dokonałem przedostatnich zmian w akwarium.

Nowa pokrywa i nowe oświetlenie (oparte jak poprzednio na modułach LED).

Jeszcze tylko dojdą Apistogramma trifasciata i będzie wszystko w tym zbiorniku Smile

Tak wygląda całość:

[Obrazek: 13211bfbbe09.jpg]

[Obrazek: 108d90a21fc8.jpg]

[Obrazek: 4c198c40962c.jpg]

[Obrazek: 1d489a0bb84c.jpg]

Super opcja z możliwością zmiany oświetlenia. Ciemność z jednej strony zbiornika robi klimat.

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości