To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

16l - opti zmienne

Na przełomie lutego i marca tego roku zakupiłam sobie kosteczkę 25x25x25 czyli niecałe 16l z zamiarem by był to zbiornik od wystawy do wystawy czyli raczej zmienny.

Pierwszym jego miejscem docelowym była wystawa w Chrustach 25-26.03.2017 czyli czasu było niewiele.
W związku z tym postanowiłam postawić na rośliny raczej nie w podłożu a budować aranżację z roślin typu anubias, mikrozorium czy heniek przywiązany do lignitu i postawiony na żwirku.
W związku z tym nie bawiłam się w przygotowywanie podłoża pod rośliny łodygowe tylko od razu zasypałam dno żwirkiem kwarcowym

[Obrazek: 3cd12f3acd959720.jpg]

do aranżacji użyłam też skały zwanej łupkiem drzewiastym czy jakoś tak

[Obrazek: 83b8b72c786077c4.jpg]
[Obrazek: 995874e136dac1dd.jpg]

jak już wspomniałam anubiasy (w tym przypadku największy posiadany nana)

[Obrazek: d869992c7b0e0b7c.jpg]

dołożyłam anubiasa najbardziej pospolitego i złamałam też swoje postanowienie o braku roślin w podłożu... dosadziłam jednego tennelusa

[Obrazek: 58aa6d48454baaa4.jpg]

był też pływający w toni subwassertang ale szybko zniknął bo jednak kłócił mi się z wizją Smile

[Obrazek: 81d5a12c35ea088d.jpg]

doszedł heniek wiązany na lignicie:

[Obrazek: 7301fabdc86a5cfc.jpg]
[Obrazek: 68c409169812fa5d.jpg]

i jeszcze jedna roślina łodygowa czyli hydrophila pinnatifida:

[Obrazek: 2ddab43c5f9f7bff.jpg]

w akwarium użyłam "żywej" wody i filtra więc zamieszkały po jakimś czasie krewetki a po nich dopiero gupiki tiger

[Obrazek: c46424e77d7a07c6.jpg]

a jak szkło wyglądało na wystawie... to zapraszam do tematu tutaj: http://www.aquarebels.pl/Thread-Wystawa-...17-RELACJA

niestety miałam pecha ponieważ po przyjeździe już na drugi dzień akwarium pokryło się glonem... akurat wtedy Sad

Po powrocie aranżacja została zlikwidowana i akwarium czeka teraz na nową która przedstawiona będzie na targach w Poznaniu w październiku.

Oczywiście gdy aranżacja powstanie będę to raportować również w tym wątku Smile

No...fajne było..... Big Grin

Czas się ogarnąć i zrobić coś na Poznań Smile

akwarium chwilowo nie istnieje więc zamykam

To ja chwilowo otwieram Big Grin

hmm Tongue

Sobie pooglądaj jak miałaś fajnie Smile

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości