To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

[22l] Księstwo Heńka

Aloha,

Jak zwykle po targach człowiek ma pomysły na coś innego niż ma Big Grin

Niestety miejscem nie dysponuję, ale mam nadzieję, że uda mi się akwarium Córki zaadoptować do mojego nowego pomysłu.

Ma to też być poligon doświadczalny dla większego szkła.

Tak czy inaczej, wygląda to dzisiaj tak:

Tak wiem. Szału delikatnie mówiąc nie ma Big Grin  Ale ja tam rąk w ogóle nie wsadzałem. Teraz się to zmieni. Z tym, że ryby zostają, co mnie nie cieszy, bo to nie moja bajka. Ale nie można mieć wszystkiego.

Na razie jest główna roślina baniaka, szkło, butla CO2, lampa LED i chęci :Big Grin tego się trzymam.

Reszta ma być w najbliższych dniach.

Podrzućcie może jakieś pomysły na podłoże.

Ma być:
- ciemne
- dość ciężkie
- nie przeraźliwie drogie
- żyzne

ziemia ogrodowa, siatka i drobny bazalt... spełnia kryteria Big Grin

No.....tej ziemi się boję.

Raz tej siatki i sadzenia. A dwa, że ziemia jest tak różna, że o ile przy małym szkle można zaryzykować, to już przy większym można zafundować sobie katastrofę. Tak myślę.

Nigdy szkła na ziemi nie stawiałem i na razie się chyba nie zanosi Big Grin

Na razie wybór padł na:
- podsypka z JBL AquaBasis Plus
- Seachem fluorite black na górę.

Teraz jeszcze szkło, bo nie wiem czy zaanektuje szkło dziecka Big Grin

A jeszcze chciałem sprawdzić jedną metodę na trawnik.

cokolwiek zamiast ziemi podsypiesz to oddzieliłabym siatką od wierzchniej warstwy żeby nie wychodziło spod niej.
Ja tam swoje akwa mam na ziemi ale trzeba wybrać taką jak najmniej użyźnioną bo wszelkie dodatki do ziemi jakie spotyka się w mieszankach są może dobre dla kwiatów ale nie dla akwarium.

Nie miałam nigdy Seachem flourite ale zdaje się, że miałam coś podobnego. Nic mi się w tym nie chciało trzymać. Żaden trawnik ani mniejsze rośliny. W wodzie robiło się za lekkie i po prostu nie trzymało roślin. Ale może to nie jest takie samo.
Mam nadzieję, że opiszesz to podłoże jak wypróbujesz, może się jeszcze przekonam Smile

To podłoże ma być relatywnie ciężkie i na to liczę. A jak będzie, to powiem, jak przyjdzie Smile

Mam nadzieję, że to nie będzie takie coś:

http://www.belio.pl/p112147,jbl-sansibar...iasek.html

Torf kwaśny zamiast ziemi.
Wiesz na bank co masz i rośliny na tym rosną bez problemów.

Daruj sobie siatkę - zbędny gadżet. Jak chcesz zmieniać aranżację to łodygowce tniesz przy samym piasku i sadzisz gdzie indziej, a korzenie tylko użyźnią podłoże. Jak chcesz przesadzać krypty czy żaby to nożyczki w podłoże i ciachasz pod nim kawałek korzeni, a resztę zostawiasz. Proste jak budowa cepa Wink

I ten cep mi się podoba Smile Będę pamiętał.

No i nadal czekam na podłoże..... i nie wiem kiedy przyjdzie Big Grin Ale nie tracę nadziei.

Aloha,

No i stało się. Odkopali Białystok i podłoże dojechało.

Ostatnie zdjęcie szkła w poprzedniej odsłonie:

Jak już zrobiłem, to się mi nawet smutno zrobiło Big Grin

No ale potem pozostało czyszczenie i przygotowanie pola do popisu:

Jako podłoże postanowiłem zastosować taką oto mieszankę:

Kilka słów o każdym z nich. To po lewej. JBL-a, to typowe podłoże pod coś. Wygląda jak brązowa ziemia ogrodowa i taką też ma konsystencję. Lekkie i okrutnie brudzące wodę.

W sumie, to się tego spodziewałem. Dlatego szukałem czegoś na wierch, co by było dość ciężkie, a jednocześnie z ciekawymi właściwościami. Dlatego ten Seachem wpadł mi w ręce.

To jest z kolei coś na wierzch :Big Grin Wygląda jak bazalt i jest tak samo ciężki.Może nawet cięższy. 

Ale tu jest mały knyf producenta. Podłoża przyjeżdża mokre. Przez to też chyba cięższe niż np. suchy bazalt w worku. Na moje małe szkiełko zużyłem połowę opakowania 7kg. Mam nadzieję, że warto było, bo cena wymiata Big Grin

Całość przygotowałem standardowo:

cd...

...

po zasypaniu:

Oczywiście JBL mnie nie zawiódł i zrobiło się małe błotko:

Po odsączeniu tego badziewia było już ok.

Heniek niestety przez to ponad tygodniowe oczekiwanie troszkę podupadł Sad

ALe nic to....dzielnie wziąłem się do roboty....efekty wkrótce Smile

i zapomniałbym o zdjęciu po wsadzeniu "heńka" Smile

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości