To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

[73l] Lekko, łatwo i przyjemnie.

Tak jak obiecałem, wrzucam foty i opis nowej "Aranżacji" Smile
Zdjęcie przedstawia zbiornik na chwilę po zalaniu.

Poniżej zdjęcie zbiornika po sześciu tygodniach od zalania.

Wymiary: 60cm/40cm/30cm
Filtracja: Aquael FZN-3 (gąbki + purigen + węgiel aktywny) z prefiltrem z gąbki.
Oświetlenie: 2x Aquael Decolight 6500k nad roślinami + Zetlight zp4000-590 plant 23W odpowiadająca za tył zbiornika i tło.
Podłoże: drobny biały piasek wymieszany ze zwykłymi, najtańszymi kamyczkami do akwarium + ADA amazonia w miejscu gdzie sadzone były rośliny.
Flora:
- Anubias Bonsai
- Macrosorium Trident
- Alternanthera Reineckii mini
- Ludwigia Glandulosa (jeszcze mało widoczna, podrośnie Smile)
- Hygrophila Corymbosa
- Staurogyne Repens
Całość umiarkowanie zasilana CO2.

Oczywiście nie obyło się bez problemów po starcie zbiornika. całość była zalewana wyłącznie świeżą wodą (czysta RO bez domieszki kranu) dlatego po kilku dniach pojawiły się okrzemki. Problem załatwiły częste podmiany wody i wpuszczenie stadka około 15 krewetek które wszystko pięknie wyczyściły. Gdy problem ustąpił, pojawił się( a jakże) następny Wink Krasnorosty które zaatakowały tylko korzeń i anubiasy ale i z nimi szybko sobie poradziłem. Kilka dużych dawek węgla w plynie "Pro Carbo" i problem został dosłownie wypalony. Glon zrobił się biały i po kilku dniach zniknął. Przedawkowanie aldehydu na szczęście nie wpłynęło negatywnie na rośliny. W chili obecnej (odpukać w niemalowane) nie borykam się z żadnym glonem.

Jesteście pewnie zdziwieni że lampą za grubą gotówe oświetlam tło, a za szkło odpowiedzialne są zwykłe moduły Aquael'a... W końcu to aquaRebels nie? Smile wytłumaczenia mam na to jedno: Wsztko ładnie rośnie przy tych ustawieniach, a dopóki tak będzie to nie zamierzam niczego w temacie oswietlenia zmieniać.

no...gałgan..Smile nareszcie.

Ja już niczemu się nie dziwię, jest spoko i widać że wysiłku co nieco włożyłeś.

Wgląda dobrze i niechaj rośnie dalej Smile
pozdrawiam tai

Najwięcej wysiłku poszło na układanie kamieni, reszta to już sama przyjemność Wink

Ja tam się niczemu nie dziwię . Szczególnie w kontekście oświetlenia Big Grin

Ale jakoś mi tam jest dziwnie miejscami pusto jak na Ciebie. Chociaż faktycznie lekko jest.

W sumie przy tej "masie" zielonej, to glonom nie ma się co dziwić. A lejesz coś do wody? Bo jak nic nie pływa, to co te rośliny "jedzą"?

Tytuł mówi wszystko i rzeczywiście tak jest, białe tło robi dobre wrażenie na całość aranżacji.

A ja lubię takie "luźne" akwa, nadmiar roślin przytłacza
pozdrawiam tai

(24-10-2016, 19:14)Mystik napisał(a): Ja tam się niczemu nie dziwię . Szczególnie w kontekście oświetlenia Big Grin

Ale jakoś mi tam jest dziwnie miejscami pusto jak na Ciebie. Chociaż faktycznie lekko jest.

W sumie przy tej "masie" zielonej, to glonom nie ma się co dziwić. A lejesz coś do wody? Bo jak nic nie pływa, to co te rośliny "jedzą"?

Coś tam jednak pływa, ale zapomniałem o tym wspomnieć Wink

10x neon innesa, 2x czarna molinezja, 2x mały glonojadek, 3x Otosek. Ta Molinezja to trochę nieprzemyślna, nie pasuje mi do całości...

A do wody leję niewielkie ilości "Aquaflora basic" i potas.

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości