To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Eriocaulon sp. Taiwan/Vietnam

Dość duża i jedna z łatwiejszych w uprawie odmian eriocaulonów. Rozmiar i intensywny kolor liści sprawia, że ciężko oderać od niej oczy. Wbrew temu, co można znaleźć w internecie (uprawa tylko w miękkiej i lekko kwaśnej wodzie) dobrze rośnie w twardej i lekko zasadowej wodzie (w moim przypadku jest to gh powyżej 20`, pH około 7,2). Nieprawdziwą informacją, z którą często się spotkałem jest powolny wzrost rośliny. W ciągu 2 miesięcy z cherlawej, posiadającej ledwo 5 liści rośliny wyrosła duża rozeta, z której można już oddzielić 3 młode rośliny. Jak widać na zdjęciach - roślina ma bardzo silnie rozwinięty system korzeniowy. Z czasem korzenie mogą też wyrastać ponad poziom podłoża. U mnie rośnie na Aquasubtsrate II, przy dość silnym ledowym oświetleniu. Oprócz nawożenia CO2 stosuję zbilansowane nawożenie mikro i makro. Z racji osiąganych rozmiarów; nadaje się na 2 plan akwarium. Bardzo dobrze wkomponuje się w akwarium w stylu nature.

[Obrazek: 20151119_113231_zpsflxqimi0.jpg]

[Obrazek: erio_zps6argjess.jpg]

Można powiedzieć: kolejna trawka Big Grin

Jak zwykle informacje w internecie mijają się z rzeczywistością.

To teraz jest moda na sadzenie w doniczkach w akwarium? I to takich ładnych? Smile

Mam u siebie w słodkim....nie potrzeba mu jakiś wygórowanych parametrów.
Ładnie się prezentuje i fajnie rośnie.Najlepiej na drugim planie.
Ogólnie to prosty Erio - i polecam go jak najbardziej.
Smile

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości