To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Mithraculus sculptus - krab mitrax

Potocznie nazywany mitraxem. Niewielki, żródła podają 4cm, wszystkożerny krab. Nie jest specjalnie urodziwy, co widać na zdjęciach, ale pełni w akwarium ważną funkcję cały czas patrolując skałę, wyskubując z niej glony i detrytus. Często polecany jest do walki z bardzo upierdliwym glonem valonia. W moim akwarium z tego co widzę kraby są jeszcze za małe by rozerwać glona i póki co podskubują cladophorę, której też ostatnio się trochę pojawiło. Bardzo żarłoczne. Myślę, że na akwarium 100l lekko "zapuszczone" w zupełności wystarczą 2 kraby. Kiedy zabraknie glonów trzeba będzie je dokarmiać, ale z tego co wiem nie są specjalnie wybredne. Nie zauważyłem, by jadły makroglony, czy podskubywały miękkie korale. Nie wykazują też wewnątrzgatunkowej agresji. Aktywne są najbardziej nocą, chociaż czasem można je zobaczyć także w dzień.

[Obrazek: 20140604_124157_zpsc2346d53.jpg]

[Obrazek: 20140604_133943_zpseaa229f2.jpg]

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości