To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Molinezja ostrousta - Poecilia sphenops

Nazwa:  Molinezja ostrousta - Poecilia sphenops

[Obrazek: 20160416_211339a.jpg]

Umiejscowienie w akwarium: zajmuje środkowe i górne partie akwarium

Wielkość (max): nawet do 8-10 cm

Występowanie: Ameryka środkowa i Południowa

Parametry wody
Temp 26-30°C. Ciepłolubne. Bardzo wrażliwe na temperatury niskie oraz większe wahania.

Wygląd:  Na skutek ewolucji i ingerencji hodowców powstało wiele odmian kolorystycznych molinezji. Najczęściej spotykane są molinezje koloru czarnego, złotego lub marmurkowe. Można też spotkać molinezje o różnych kształtach płetw ogonowych.

Zachowanie:  Bardzo spokojna i niezwykle towarzyska rybka. Jak widać na filmiku poniżej, nie jest ani trochę płochliwa a ciągnie ją do wszystkiego co się wokół niej dzieje Smile

Warunki życia:  Wymaga akwarium miejscami gęsto obsadzonego roślinnością, z dekoracjami ale też ze sporą przestrzenią do pływania. Zajmuje środkowe i górne partie akwarium.

Dieta:  Ochotka, wodzień, dafnia. Dietę wzbogacać pokarmem roślinnym np. spiruliną. Nie pogardzi a wręcz traktuje jak przysmak glony Smile Niestety też podgryza osłabione części roślin, których wolelibyśmy żeby nie zjadały Tongue

Rozmnażanie:  Żyworodne, parametry wody powinny być zbliżone do optymalnych (temp. 26°C). Młode rodzą się po 4-6 tygodniach od zapłodnienia. Samicę dobrze jest umieścić przed porodem w kotniku żeby uchronić młode przed zjedzeniem Tongue narybek karmimy rozdrobnionym pokarmem.

[Obrazek: 20160416_211334a.jpg]

[Obrazek: 20160416_193031a.jpg]

skąd tak czysto żółte ryby masz, bo wiele ma różnego rodzaju plamki, które dla mnie są niedopuszalne w dalszej hodowli i najczęściej odpuszczałem tą odmianę

te akurat zakupiłam w Zoolandii w Częstochowie Smile

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości