To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Mycosidol - sposób na cyjano

Aloha,

Ponieważ od czasu do czasu na piasku w moim szkle pojawia się coś niechcianego, to i od czasu do czasu stosuję chcemiclean, do usunięcia problemu.

Ale wiadomo, z chemicleanem jest taki problem, że po użyciu trzeba robić duże podmiany, a w trakcie kuracji odpieniacz szaleje. Ale za to jest ultra skuteczny Smile

Tym razem zdecydowałem się na coś innego. Na lek na czerwone paskudztwo: Mycosidol.

[Obrazek: 02_zpsijjw5pqb.jpg]

Lek jest dostarczany w opakowaniu, którego zawartość wystarcz na 500l wody.

Podzieliłem go na dokładnie dwie dawki, zgodnie z moim litrażem i zabawiłem się w lekomana Smile

[Obrazek: 03_zps4bfxid0v.jpg]

Zanim podałem "lek" zrobiłem zdjęcia piaseczku i oczywiście wyjąłem węgiel Big Grin

[Obrazek: DSC_0001_zpsmmjhr4iu.jpg]

[Obrazek: 01_zpsksjptcyj.jpg]

Kuracja trwała 4 dni, czyli dłużej niż chemicleanem. W czasie kuracji odpieniacz zachowywał się normalnie. W ogóle akwarium wyglądało jakby nic się nie działo.

A na końcu.... zdjęcia tych samych miejsc:

[Obrazek: 02_zpsgyjq3hxd.jpg]

[Obrazek: 01_zps8hsfl3ax.jpg]

Efekt. Dobry. Jak na zachowanie akwarium w trakcie kuracji, nawet zaskakująco dobry Big Grin

Chyba mogę polecić.

nooooooo w szoku jestem

nie jestem pewna czy efekty nie są szybsze niż przy chemicleanie .......

aaa, tak na marginesie wygląda jakbyś miał miksa cjano z dino - czy się mylę

a cenowo?

A cenowo w porównaniu z chemicleanem zabija Smile

Kalina: tak się mi wydaje, ale biorę to na spokój.

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości