To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Nowy mieszkaniec - ostryga :)

No właśnie...od wczoraj mieszkańcem mojego zbiornika jest ostryga. Rozmiarów dłoni z dużą iloscią różnych narośli w postaci gąbek czy małych ruróweczek. Ustawiłam ją w niszy na skale - ładnie się otwiera choć trzeba cierpliwości aby zaobserwować ten proces. Niesamowite wrażenie robi jak nagle się zamknie gdy np. skubnie ją mamdaryn, który z uporem maniaka szuka na niej jedzenia. Jestem ciekawa jak będzie funkcjonowałą w akwarium. Zamieram dokarmiać planktonem i drobnym pokarmem. Na razie jestem nią zachwycona bo uwielbiam takie nietypowe stworzenia. Zakupiłam dużą sztukę ale chętnie dorzuciłabym jeszcze jedną niewielką - popadłam w ostrygomanię Wink

Ty w ogóle masz tendencję do wszystkiego co ma skorupę Smile

I w ogóle to daj zdjęcie, a najlepiej filmik jak się zamyka.

Coś w tym jest! Nie zwróciłam na to uwagi!
Ostryga wymiata - wnętrze ma jak tridacna tylko mniej się rozdziawia.

Pozwolę sobie wrzucić parę fotek z baniaka Elizy:

[Obrazek: WP_20131201_001_zps5e398d85.jpg]

[Obrazek: WP_20131201_005_zpsde1f81d2.jpg]

[Obrazek: WP_20131130_004_zpse64e007d.jpg]

[Obrazek: WP_20131201_009_zps0bc8d1c2.jpg]

[Obrazek: WP_20131201_007_zpsa6770394.jpg]

pół roku bez fotek... :>

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości