To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Płaziniec Pericelis sp.

Dziś udało mi się wypatrzeć stwora w akcji iście z horroru - skała zafalowała i spłynęła z niej bezkształtna masa pokrywając ciało kraba po nieudanej wylince...Wyglądało to tak jakby krab nagle zmienił skórę, która zaczęła się
poruszać. Udało mi się wydobyć skorupę i atakującego aliena - aczkolwiek płaziniec usiłował uciec w toń - złapałam go dłonią bo by umknął.

Wyszukując informacje w necie okazało sie, że ponoć glonożerne stworzenie posiada upodobania spozywcze w slimakach, może jadać małże a to wszystko metodą włażenia na i wysysania - posiada zresztą specyficzny śluz - sama doświadczyłam. Raczej więc nie wskazane jest trzymanie go w rafie. Kolegów poproszę o poglądowe foty.

Ale w sensie, że coś takiego:

http://pl.reeflex.net/tiere/1429_Pericelis_sp01.htm

??

Wydaje się dokładnie taki sam:

[Obrazek: WP_20131215_002_zps3cbf5baf.jpg]

[Obrazek: WP_20131215_001_zpsf07658f7.jpg]

Teraz tylko pozostaje mieć nadzieję, że nie masz tego więcej w baniaku.

Tak czy inaczej, jak tylko się gdzieś pojawi, to hyc do wiadra.

Skąd to w ogóle wyszło?? Ze skały i już? Czy później z czymś przywlokłaś?

Domyslam się, ze wylazło ze skały - trudno powiedzieć bo mogło być nieduże albo się kamuflować.
Nie łazi w dzień - zauważone przypadkiem ze wzgledu na polowanie na truchło kraba.

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości