To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Panieny gadżet nabiurkowy :P

23 kwietnia powstało nowe akwarium Panieny Smile
W porywie kreatywności założyłam akwarium o pojemności około 135ml Big Grin

W akwarium jest piasek zwykły rzeczny jako podłoże, korzeń, anubias nana petite i bacopa monnieri .
Nie ma filtracji ani grzałki. Świecę lampą ledową firmy AquaTronic. Smile

Podmieniam wodę co około 3-4 dni.

A tak oto ono powstawało Smile

[Obrazek: 20160423_155241.jpg]

[Obrazek: 20160423_155258.jpg]

[Obrazek: 20160423_155610.jpg]

[Obrazek: 20160423_160033.jpg]

[Obrazek: 20160423_160421.jpg]

[Obrazek: 20160423_161220.jpg]

[Obrazek: 20160423_171941.jpg]

Wow Smile

Super to wyglada. No i zazdroszcze cierpliwosci!

Kiedy podmianka Wink ? I nie widać oświetlenia Tongue
P.S widzę że się czyta książki p.Cejrowskiego ? Big Grin

Fajniutki ten gadżet Smile LaSorciere kiedyś taki zrobiła i był całkiem spory ( tzn żarówkę miała dość duża) super Smile

a tak mniej więcej wyglądało czyszczenie szyb po 2 tygodniach Big Grin
oczywiście wszystko przy tym prawie rozwaliłam więc trzeba było lekko poprawiać Tongue no i na czas czyszczenia wyjęłam anubiaska bo troszku przeszkadzał Big Grin

[Obrazek: 20160514_231926.jpg]

Rozwala mnie to Big Grin

Ja bym zbił żarówkę, wyczyścił i posklejał Smile

a myślałam że masz więcej cierpliwości Smile

co 3 dni podmiana ok 20 ml wody a co 2 tyg około czyszczenie gąbęczką na pęsetce Big Grin

napad:
1. podmiana tak jak podaję wyżej
2. oświetlenie ledowe to samo które kiedyś było nad moim akwa 30l (zdjęcie sprzed 1,5 roku Tongue  )
 [Obrazek: 20150118_225833.jpg]
3. ano czyta się Cejrowskiego, Pawlikowską, Wojciechowską i National Geographic Tongue  takie zainteresowania, co poradzisz Big Grin

florida_blue: dziękuję Big Grin a co do wielkości to nie mogę dorwac na miejscu nic większego od standardowej żarówki ale może za jakiś czas sobie zamówię przez neta cosik i zrobię kompozycję np 3 różnych wielkości Smile podoba mi się ta myśl hihihi

Hm, no to chyba świetlenie nie za bardzo dobrane do litrażu Wink ,nie masz glonów ?

o dziwo nie bardzo. Mimo braku filtracji rośliny sobie z wodą radzą (naturalna filtracja).
Nie powiem, coś tam maleńkiego się osadza ale spodziewałam się czegoś duuużo bardziej spektakularnego jeśli chodzi o atak glonów a tu dość łagodnie Big Grin

Akwarium ma w tej chwili 6 tygodni. Zdjęcie akwa-żarówki, które widzisz powyżej jest zrobione dokładnie po 3 tygodniach od założenia Big Grin

Lampa ma 1,5 roku?? I jeszcze działa?? Dziwne Smile)

Znaczy się masz rękę do akwariów. Nie zaprzepaść tego Smile

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości