To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Panieny gadżet nabiurkowy :P

A ta jest większa?? Nie wygląda Big Grin

Dziwnie taki obrzyn wygląda Smile

Oj, BHP-owiec zamkną by tą Twoją hodowlę

no więc żywot poprzednich żarówek został drastycznie przerwany ponieważ wyparła je żarówka jaką kupiłam w markecie budowlanym "Mrówka".

Nowa żarówka ma 13cm średnicy i mieści około 1l aranżacji Smile

Kto odwiedził nasze stoisko na AquaZoo to mógł zobaczyć żarówę na żywo z bliska Smile A kto nie to musi się zadowolić zdjęciami. Big Grin

pojemność: ok 1l
filtracja: rośliny
grzałka: brak/lampa
światło: lampa led dobrej firmy Smile
podłoże: piasek rzeczny drobny
rośliny: echinodorus tenellus, anubias nana petite, lemna minor (rzęsa drobna) i bacopa monnieri
dla ozdoby kawałki lawy i korzenia Tongue
życie: 3 krewetki red cherry (dziękuję koledze z targów Smile )

No więc na pewno aranżacja będzie ulegała lekkim modyfikacjom ponieważ mój tenellus za szybko rośnie i tym samym już chce wyjść z żarówki Tongue myślę że z czasem wymienię też bacopę.

A na razie foty:

[Obrazek: 718bd3e8567ae299.jpg]

[Obrazek: 5ac875fc5f89b1d9.jpg]

[Obrazek: 358ceb04e51fdde7.jpg]

[Obrazek: df548122065561a0.jpg]

Podziwiam Ciebie za cierpliwość.

Jestem zaskoczony pojemnością. Nie wyglądała na 1l.. Jak faktycznie będzie się trzymała i nie zaglaniała, to może warto uderzyć np. w bucki czy inne rzadsze rośliny. Ale to może. Z drugiej strony, to przy tym podłożu ciekawe czy to będzie rosło. Tu musieliby się odezwać specjaliści.

Najlepiej, że to wszystko bez filtra Big Grin

Bardzo mi się podoba. Ale wielkości nie zwiększaj, bo dojdziesz do zwykłej kuli Big Grin

Akwarium ma 2 tygodnie. Bilans niestety ujemny bo niestety tak jak podejrzewałam nie uchowa się życie w tym akwarium chyba. Została mi tylko jedna krewetka. Dziwne jest to, że ta jedna która została zrzuciła pancerzyk bez problemu a dwie pozostałe tak jakby miały z tym problem i zdechły najpewniej z powodu trudności z tym związanych.

no cóż. obserwuję dalej jak to będzie wyglądać z tą jedną

dziś czyszczenie szybek i podmianka bo trochę mam wrażenie jest nalotu. Tylko to nie wygląda na glon tylko jakiś osad

ponieważ to akwa eksperymentalne to może być też powodem śmierci krewetek podanie niewielkiej ilości preparatu dla roślin. Możliwe że źle obliczyłam proporcje i podałam za dużo co mogło sprawić że roślinom było dobrze ale woda nie nadawała się dla krewet Tongue

Cóż - żadnych krewet do czegoś takiego, pod żadnym pozorem.
Eksperymenty zazwyczaj kończą się tylko jednym: Eksperyment się udał ale pacjent zmarł Tongue

SZkoda zwierzaków,mogłaś podesłać do mnie Smile

no niestety, fazi ma rację całkowitą. To akwarium pozostaje tylko akwarium roślinnym. Chociaż może jeszcze kiedyś poeksperymentuję z zatoczkami Big Grin

rośliny w przeciwieństwie do krewetek bardzo lubią to szkło Tongue Wygląda na to że jest im dobrze.
anubias nana petite wypuszcza co chwila nowe ładne listki a tenellus stał się aż nad wyraz ekspansywny Tongue

ataku glonów raczej nie zauważyłam ale niestety jest mały osad który muszę "odmulić". Wyzwanie kolejne dla mnie to stworzyć tak mały odmulacz.... Tongue Big Grin

nowe listki anubiasa nana petite:
[Obrazek: 4f5e925c09c5b7de.jpg]

ekspansja tenellusa:
[Obrazek: 2a4cdc6aa3c3e2f4.jpg]

update:

żarówka chwilowo poszła w odstawkę a na jej miejsce stanęło nowe akwarium ale to już przedstawię pod koniec miesiąca w osobnym wątku gdyż akwa to jedzie na wystawę a nie chcę go wcześniej pokazywać Tongue

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości