To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Pictichromis paccagnellae - mała i ciekawa

Witam

Chciałbym pokazać małą rybkę, która pojawiła się w moim zbiorniku: Pictichromis paccagnellae

Rybka mała. Jak się ją kupuje, to ma zwykle około 3-4cm. Ma bardzo ciekawe ubarwienie, bo wygląda jakby ją się malowało z użyciem kartki jako szablonu Smile

Pictochromis jest rybką ciekawską i nie za bardzo płochliwą.

Z danych, które można znaleźć w internecie można się dowiedzieć, że:

Pochodzi z: Australia, Pacyfik zachodni, Wielka Rafa Koralowa

Osiąga wielkość: 6-7cm

Żywi się: artemią, ikrą langust, krewetkami, krewetkami koktajlowymi, krylem, mysisem, oczlikiem, suchym pokarmem, zooplanktonen - czyli tak naprawdę zeżre wszystko Big Grin

Zalecana do akwariów wielkości 400l - ?? I tu się bardzo zdziwiłem musze powiedzieć.

Nie bardzo wiem dlaczego takie wymagania. Rybka mała. Nie szaleje po baniaku. Powiedziałbym, że dość spokojna. Może ktoś ma pomysł?

Moja rybka:

[Obrazek: 01_zpscf8eed2f.jpg]

Ryba ta jest terytorialna i agresywna do innych nawet zbliżonej wielkości ryb zwłaszcza gdy zadomowi się już w zbiorniku. Potrafi je skutecznie prześladować. Zamiast niej warto zdecydować się na zbliżoną kolorystycznie i wielkością grammę loretto. Nie zawsze jednak jest dostępna. Ja nie poczekałam i też posiadam tego bandytę. Acropora np. jej wcale nie sprowadza i nie sprzedaje właśnie ze względu na jej cechy.

Zgadzam sie z Elisee, ryba bardzo agresywna w stosunku do nowych ryb, u mnie zameczyla wargatka, a i Zebrasoma scopas nie miala za lekko.

Akceptuje ryby, ktore juz byly przed nia w zbiorniku.

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości