To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Projekt "Chałupa dla Hepatusa"

mury runęły - więc można przyjąć, że wkroczyłam w fazę realizacji projektu, który generalnie jeszcze nie istnieje Big Grin 

ale do rzeczy - swego czasu nabyłam Dori - no bo jak to Nemo bez Dori ?

to jak szewc bez butów Big Grin 

rybcia szczęśliwie rośnie Smile 

no i powstał "drobny" problem bo aktualna chałupa ciut mała .....

Jacenty stwierdził, że jest z Dori emocjonalnie związany Smile

więc cóż innego pozostało ? 

zwołałam wojenną naradę z Mystikiem w roli głównej ( opcja komin, rewizja, sump i złożenie wszystkiego do kupy aby grało i trąbiło przyprawiło mnie o kosmiczny ból głowy Smile ) 

no i w trakcie narady akwarium ciut spuchło, 

aktualna wersja to 80 x 140 x 60 wysokie 

postawione na stelażu, ładnie obudowanym Big Grin 

oczywiście będzie sump ( wymiary takie aby zmieściło się do szafki i pomieściło odpieniacz i przyjęło nadmiar wody w opcji "prądu brak " Smile

dolewka i pojemnik do mieszania solanki ( również w szafce ) 

+ pojemniki jakie do ballinga 

lampa ledowa - produkcji Mystik i Hahar 

odpieniek - yyyyyy, tutaj badam rynek - ale na 99% BK 250 

jak coś pominęłam - to dopiszę, bo Jacenty lata z miarą i bada nadal chatę ....... Smile 
nie bacząc, że mury runęły ...........

No i takie powinny być zbiorniki z morszyzną. 670l. Piknie. Oj zazdroszczę, bo można poszaleć.

Nic tylko trzymać kciuki Smile

dobra - po długiej wewnętrznej walce, rozmyślaniach itd itp

plan jest następujący

za zgodą thomash666 generalnie kopiuję jego baniak,

komin na krótkim boku, z boków komina pompy cyrkulacyjne

Cyrkulacja - jebao WP 60 lub RW 20 x 2 szt
falownik - jebao WP 60 lub RW 20
obieg - aqua nowa 6500 l/h
odpieniacz - BK 250 lub 300
grzałka - jaką znajdę Smile
i przygotowanie opcji pod podpięcie dwóch filtrów przepływowych - jeden na biopeletts, drugi - zapasowy, jak coś wymyślę Smile
lampa made in Mystik i Hahar

zrzut, rewizja 40 mm,
powrót 32 mm- w kominie rozgałęzienie na dwa wyloty, położone na opasce wzmacniającej i wpuszczone do akwa na połowie długości ( wieczorkiem namaluje Big Grin o co biega )

skała sucha
piasek suchy
ryby i korale żywe Smile - ale tooooooo trochę później

[Obrazek: IMG_1643.JPG][Obrazek: IMG_1644.JPG]

Powrót rozgałęziony? Rozumiem, że piszesz o wylocie z pompy obiegowej. Ciekawy pomysł, żeby wylot zrobić tak daleko. Może się udać.

Wavebox z jedną pompą? Da radę przy planowanej długości szkła?

A co to znaczy zrzut pod komorą? Pod komorą WaveBox-a?? Dojdziesz tam do czyszczenia sitka?

Coś straciłem kontakt z rzeczywistością Smile

powrót rozgałęziony z fi 32 na dwa fi 25 i wprowadzony do baniaka gdzieś w połowie zbiornika

wavebox - oglądałam WP 60 ( 1 szt) w akcji, ustawiona na minimum - jest ok - rozkręcona robi huragan

yyyyyy - no czyszczenia sitka nie zwięłam pod uwagę Big Grin - dzięki

[Obrazek: IMG_1652.JPG]

teoretycznie wchodzą wszystkie 3 otwory w komin szerokości 29,7 cm

lewy otwór zrzut fi 40 ( otwór 55mm, szerokość śrubunku 80 mm)

prawy rewizja fi 40 - jw.

środek fi 32 ( otwór 45 mm, średnica śrubunku 59 mm ) - powrót - ino rozgałęzienie musiałoby być już nad kominem, aby był dostęp do reszty

ale toto trudno narysować Big Grin

Pamiętaj, żeby tego nie kleić!

Ja mam komin w środku o szerokości 25cm, ale i rurki cieńsze.

Zanim dasz projekt do szklarza, to ułóż sobie śrubunki na kartce papieru i zobacz czy się wszystko mieści. Kilka dni zwłoki, ale będzie bezcenne, jak się okaże, że nakrętka nie wchodzi. Jak będziesz miała śrubunek w ręce, to też zmierzysz sobie dokładnie średnicę otworu w szkle.

Mystik - to który śrubunek potrzebuję - bo nie jestem pewna 

http://erybka.pl/product-pol-922-Przelot...40-mm.html

czy ten 

http://erybka.pl/product-pol-4342-VDL-Pr...40-mm.html

Ja mam VDL. I ten rozumiem.

Tego drugiego, to nie miałem w ręce. Nie wiem dlaczego ma tę nakrętkę u góry??

Pamiętaj, że od dołu kleisz rurki i śrubunek musi być tak przykręcony, żeby wychodził na dół. Czyli zdejmowana nakrętka musi być w kominie. W razie W, wyjmujesz NIE KLEJONE rurki z komina, odkręcasz i zdejmujesz całość dołem.

Tu masz przeloty do wavebox-a:

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/tank-un...-5462.html

Chyba, że są w komplecie. Albo wkładasz cały moduł.

Aaaaa....już wiem....ta nakrętka umożliwia wielokrotny montaż i demontaż rurek....hhmmmm....może warto zaryzykować.

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości