To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Re: [126] lawowy ołtarzyk

Moje stare akwarium przeżywa drugą młodość Smile zdecydowaliśmy się na roślinniak, po raz pierwszy mam do czynienia "na żywo" z testami, nawożeniem co2 z butli ... Takie wyzwanie dla mnie Smile
I się zaczęło Smile jest przyklejona ścianka z kawałków lawy, podłoże to Aqua Substrat II oraz oddzielina smutkiem z lawy żwirkowa plaża. 
Początkowo układ lawy przypominał mi ołtarzyk, ale kotom chyba się nie podobało, bo czarny wykorzystując brak pokrywy postanowił zmienić nieco aranż. 

Poniżej troszkę szczegółów, pozwolę sobie skopiować z forum AJ: 
* oświetlenie 3x świetlówki T5 24W, w tym : grolux , aquastar oraz 865
* filtracja JBL Cristal Profi 900 oraz Unimax 250
* nawożenie - budząca moje przerażenie wielka butla z CO2 z narurowym reaktorem, dodatkowo sole 

Roślinność:
Microsoria (windelov, narrow, pteropus) 
Anubias minima bonsai, nana (w każdym razie takie maciupeńkie)
Alternanthera reinecki oraz reinecki mini
Eleocharis parvula
Lobelia cardinalis
Staurogyne Porto Velho
Limnophilia sessiflora
Hydrocortyle - Wąkrotka 
Hydrocortyle sp. Japan
Subwassertang
Mini pelia
Marsilea hirsuta
Lilaeopsis chyba brasiliensis
Pogestemon erectus i helferii
Echinodorus veusuvius
Hygrophila pinnatifida ( to po wystawie doszła) 
Oraz przeróżne możliwe glonki :/

Jakoś zaraz po założeniu wyglądało tak :

Wcale nie wyglądało, nie mogę zmniejszyć zdjęć :p jak mi się uda to wstawię

http://kamila.web-fix.net/wp-content/upl...224214.jpg

Bąbelki Smile zdjęcie przed chwilą zrobione Smile załapał się otosek oraz gupik Haharowy - btw, bardzo sa śliczne i dziękuję Smile

Załączone pliki Miniatury

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości