To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Riccia fluitans (wgłębka)

Riccia fluitans (wgłębka) - można przywiązać do korzenia lub zostawić pływającą, bardzo ładnie wygląda zwłaszcza gdy zaczyna "bąblować"

Występowanie: wszędzie
Wysokość: 1-5 cm
Wymagania świetlne: średnie do wysokich
Temperatura: 10-30 st C
Twardość wody: miękka-średnia
Uprawa: średnio trudna

[Obrazek: zdj%25C4%2599cie+011.jpg]

a tak oddycha wgłębka Smile
[Obrazek: 1+055.jpg]

Dodam jeszcze, że szczerze ostrzegam przed tą roślinką.
Obecnie mam z nią spory problem z racji tego, że mimo ciągłego usuwania to i tak pojawia i rozrasta. Znalazłam ją niestety w moim mchu który tworzy koroną drzewa. Niestety trzeba było usunąć wraz z kawałkiem mchu...

Problem w tym, że to jest prawie jak rzęsa... jak raz się pojawi w akwa to ciężko usunąć... przy wyciąganiu kruszy się i zawsze jakiś milimetr roślinki zostaje i rośnie....

Teraz mi to mówisz, jak ja wrzuciłem pełną garść?? No ładnie. Sama przyleziesz i będziesz wybierać Big Grin

Ale fakt. Znajduję ją w wielu miejscach obecnie w szkle.

Lepiej jak rośnie wgłębka niż glony Big Grin Teoretycznie jest to roślina pływająca-a że pływa wszędzie to inna sprawa ...

taaaa - i gonie toto od 7 m-c po baniaku ..................
zawsze, jakiś okruszek umknie ............
zresztą z pelią mam podobny problem Big Grin
szkoda ino, że to nie mini pelia Smile

Da się ją wyplenić mnie się udało!
Trzeba cierpliwości nie wyjmowałem po prostu wszystkiego resztki zbijały się w kupki, osiadały w poszczególnych miejscach akwarium i wyjmowałem je dopiero jak troszkę podrosły i wyłapały inne resztki. O dziwo zrobiłem to co niemożliwe czyli pozbyłem się jej z baniaka...

a ja wciąż walczę chociaż po zmianie aranżacji nie wkładałam wgłębki do baniaka Tongue
musiała się przywlec z czymś innym Tongue

Jak dla mnie bardzo fajne zielsko- u mnie tworzy zbite kępy pływające po wodzie, to roślina pływająca -to niech pływa!
Jak ją przywiązujecie nie wiadomo gdzie-wasza sprawa Big Grin

przesadzacie z tą wgłębką Smile ładnie wygląda i łatwo usunąć - bo całą garścią da sie złapać. Gorsze są te małe farfocle, one rzeczywiscie niefajnie wyglądają. Ale taka zbita kępka jest dekoracyjna Smile

a rzesę przeciez zawsze mozna wyłowić siatką Smile zostanie część i znowu sie rozrośnie Smile

A że jest ładna i ma piękny zielony kolor to już inna sprawa. Jeśli pływa to ok ale jeśli chcemy coś z niej wymodzić ciekawego to przycinki powodują później wymioty.

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości