To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Rośliny w uprawie emersyjnej

Update. O ile z hydrocotyle japan nie było i nie ma żadnych problemów, to mały heniek zaczął mi gnić od dołu. Nie wiem czy to nie wina nie wypłukanych z żelu korzeni. Powyrywałem to co się jeszcze dało odratować i posadziłem, tym razem już bez żadnych dodatków. Milimeter i peacock powoli odbijają. W końcu udało mi się znaleźć mech, o którym pisałem w pierwszym poście. Poryłem trochę w necie i udało mi się go zidentyfikować. To Syntrichia ruralis. Prawdę mówiąc nie wiem czy u mnie się przyjmie, w każdym bądź razie rósł sobie gdzieś na kracie blisko wody, więc poza temperaturą ma zbliżone warunki. Dołożyłem też parę gałązek christmas moss, teraz pora na jakieś bolbitisy.

[Obrazek: 20140529_151809_zpsb35f2a94.jpg]

[Obrazek: 20140529_151837_zps241c8556.jpg]

[Obrazek: 20140529_151848_zpsacd240d6.jpg]

no jak tam -zdechło, żyje czy jakTongue

Krajowy mech zgnił niemal całkowicie, ale możliwe, że jeszcze odbije. Hydrocotyle japan wypuszcza dużo ciemniejsze łodygi, powoli też odkrywam doniczkę. Najlepiej rośnie peacock moss, milimeter już ciut gorzej, xmas powoli odbija. Na heńka częściowo weszła pleśn, ale po kilkukrotnym przewietrzeniu pojemnika wszystko się ustabilizowało i po grzybie nie ma ani śladu. Heniek bardzo ładnie się zagęszcza.

A tak ostatnio wygląda mój "emersyjny aranż":

[Obrazek: file.php?id=6239&t=1]

[Obrazek: file.php?id=6240&t=1]

[Obrazek: file.php?id=6242&t=1]

Jak widać - mały henio rządzi Smile

na śląskim weekendzie się ów aranż pojawił Smile świetny jest Smile

Hihi...u mnie tydzień po Żychlinie też się zrobiła uprawa emersyjna Smile

[Obrazek: IMG_1550_zps53728ec1.jpg]

Big Grin

buahahaha.... znaczy że większe szkło trzeba postawić Big Grin

doklej szkła i dolej wody Tongue

mój schabowy wyglada mniej wiecej tak Smile