To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Rogale marcińskie

Aloha,

Kto mieszka/mieszkał w Poznaniu, to wie, że 11 listopada, to od lat święto wielkiej wyżerki związanej z rogalami marcińskimi.

No i robię sobie w ostatnich dniach rozeznanie.

Przede wszystkim ceny poszły w górę. I to nie mało. 35zł za kg to w tej chwili jest niska cena. Z drugie strony te najdroższe nie skoczyły tak bardzo, czyli poziom się wyrównał.

Ale poziom jakości już nie. Oczywiście, mówię o próbkach z teraz, a nie 11 listopada, bo to jest jak z białą kiełbasą na Wielkanoc. 11 listopada będzie masówka i wszystkie będą dużo gorsze niż teraz.

Moje oceny (skala 0-10):

1. Kandulski: 6 - całkiem niezłe ciasto. Trochę mało nadzienia. Cena: 36zł
2. Ekspresowa: 2 - beznadziejny rogal. Jak oni zdobywają wysokie miejsca w rankingach to nie wiem. Cena 39zł
3. Maciejewski: 7 - tu zaskoczenie. Naprawdę niezły rogal. Cena 36zł
4. Merkury: 9 - jak ktoś może, to niech spróbuje. Kosmos w porównaniu z innymi. 10 zostawiam tylko na jakąś niespodziankę, której nie przewiduję. Cena 45zł.
5. Broda: 6 - przyzwoity. Bez szały, ale da się zjeść. Cena 38zł.

Wrzućcie swoje oceny Big Grin Zrobimy sobie ranking.

Merkury i tylko Merkury,ale nie powiem spróbowałem nawet z Fawora .A jak gruszecki ,kandulski i piskorska?

oh sorki nie znam się na temacie Smile

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości