To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Sól Microbe Lift

Aloha!

Ruch w interesie musi być, więc czas na kolejne testy, przy okazji zmian.
Poprzednia sól okazała się jakaś dziwna. Niby na naturalnych składnikach, ale coś mi w niej nie bardzo pasowało. Koralom zresztą też nie. I to bardzo. Ale to muszę potwierdzić. Czy zmiana tylko soli coś poprawi, czy problem leży tak naprawdę gdzieś indziej.

Ale do rzeczy. Z wielu dostępnych soli, tym razem zdecydowałem się na Microbe Lift.
Wiadro 10kg prezentuje się tak:

[Obrazek: 01_zps7fd213c9.jpg]

z dumnym, a jakże znaczkiem:

[Obrazek: 03_zps8f90ccdb.jpg]

Kiedyś to może coś znaczyło, ale teraz?? Się zobaczy.

Solanka ma mieć parametry:

[Obrazek: 02_zpsfd52302e.jpg]

i to przy rozpuszczaniu 36g/1l.

Ja będę rozpuszczał na pewno 39g, żeby uzyskać większą "solność" wody. Ciekawe jakie osiągnę wtedy parametry solanki. Oczywiście nie omieszkam pomierzyć.

Zwracam uwagę, że podali temperaturę mieszania.

Jutro będę mieszał i zobaczymy organoleptycznie jak to się zachowuje.

cdn...

Aloha!

Może to i niemiecka sól, ale wykonanie pudełka chyba chińskie Smile

[Obrazek: 01_zpsb3ec8b82.jpg]

Nacięcia drugiego do oderwania otwarcia brak.

W środku worek "śniadaniowy" i biały ładny proszek.

[Obrazek: 02_zps966de564.jpg]

Proszek jest ładny. biały i równy. Bez zbryleń.
Sól rozpuściła się szybko (dosłownie kilka/kilkanaście minut) bez żadnych zanieczyszczeń.

Pomiary solanki przy rozpuszczeniu 38g/1l RO (około 1h po wsypaniu soli):
Ca - 430
Mg - 1470
KH - 6,1
Zasolenie - 1,026

Wygląda obiecująco. Trochę małe KH jak na moje wymagania, ale reszta OK.

Czas pokaże. Będę zdawał relację Smile

jakieś pierwsze wnioski ?
czy za szybko Smile

Na długofalowe za wcześnie.

Ale tak na szybko, to przede wszystkim, sól się błyskawicznie rozpuszcza i nie zostawia żadnych śmieci we wiadrze. Jestem zadowolony. Korale też coraz lepiej, ale to może być efekt większej uwagi z mojej strony i pilnowania parametrów Big Grin

Aloha,

Na razie wstrzymałem się z tą solą. Nie mam żadnych istotnych i jasnych powodów, ale próbując wyciągnąć baniak na prostą zdecydowałem się na zmianę na coś innego.

Jak się uda wyprowadzić baniak, to może zaryzykuję i wrócę do MicrobeLift i spróbuję potwierdzić lub zaprzeczyć teorii, że ta sól się przyczyniła do armagedonu.

pozdrawiam

EOT

Odświeżę.

No i chyba nie przyczyniła się do poprzedniego armagedonu. Skończyła mi się sół AM i z przyczyn zysto ekonomicznych wróciłem do ledwie rozpoczętego rowa MicrobeLift.

Podaję tę sól od kilku tygodni i nie zauważyłem jakichkolwiek zmian na niekorzyść. Na korzyść również Smile)

Na razie na niej pojadę do wykończenia, a potem....no cóż....jest tyle soli do wyboru Big Grin

(03-01-2016, 18:35)Mystik napisał(a): Odświeżę.

wróciłem  do ledwie rozpoczętego rowa MicrobeLift.

a co to jest ten rów? Wink09

"wora" miało być Big Grin

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości