To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Słone 160L- przymiarki

Z płaskimi na półkę to już wcześniej o tym pomyślałem przeglądając projekt hmm chyba Kaliny. O Aquaelu wspomniałem wyżej ale nic nie powiedziałeś o nim więc doszedłem do wniosku że pewnie też nie pasuję Big Grin Ok w takim razie pompę i odpieniacz mam już z bani, z resztą pytań wstrzymam się aż dostanę sprzęt do domu. Dzięki za pomoc

Jvp występowały i w wersji na przyssawki i magnesy. Imho są tak samo awaryjne jak inne. Używam do mieszania soli i jest ok.

Z suchą skałą jest problem, bo występuje w różnych odmianach wagowych. Jeszcze nie tak dawno 8kg byłoby aż nadto (dla takie skaly jaką ja miałem na start- 13kg na 240l), ale teraz sucha skała bywa dość cieżka (taka jak u Kaliny). Dlatego nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć.

Jeżeli mogę Tobie polecić pompy cyrkulacyjne to takie Jebao RW-4 4000l/h one są ze sterownikiem i możesz sobie poustawiać moc oraz jakość falowania . Ja mam 2 RW 8 i jestem zadowolony . Mają magnesy
- Akwarium 200 L

- Sump 60 L
- 2 x Jebao Rw8
- Ocean Light LED TWIN 2x54W
- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000
- Pompa obiegowa EcoRunner 2700
- 30 kg LR i 13kg LS

Ok, dzięki za propozycję Smile Jeszcze nic nie zamówiłem więc sprawa do rozpatrzenia. W Poniedziałek odchaszczę akwarium które niemiłosiernie zarosło i może zacznę pomału je opróżniać.

Witam robaczki Smile Sporo wody upłynęło ale wreszcie zaczynam wracać do tematu. Słodziak został rozebrany, aktualnie próbuję upłynnić sprzęt i powoli zaczynam kupować co trzeba. Możecie polecić mi jakiś sklep w którym warto zaopatrzyć się w suchą skałę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jak skała sucha to rozejrzyj się za macro rocks. Fajnie się w niej rzeźbi i jest czysta biologicznie. Dojrzewanie i tak cię nie ominie, ale inną suchą skałę wystarczy tylko niuchnąć, żeby mieć pojęcie jak jest zasyfiona. Co do sklepu to nie chcę nikogo faworyzować - rozejrzyj się.

półki brałam w korale.pl - fajny kontakt, fotki półek na maila z miarką - fajna sprawa - bo widzisz co kupujesz
półki śmierdzą Big Grin

macro rock brałam w aqua-koral.pl - nie śmierdzi Smile, ale ma tylko bryły ( tam byłam osobiście w roli kierowcy, Juras i Mystik "na ochotnika" wybierali skałę Big Grin )

generalnie sklepów jest sporo - trza obadać i ewentualnie podpytać, komu chce się foty robić, abyś nie kupował całkiem w ciemno to po 1
a po 2 - bardzo ważne - cena Smile

powodzenia

Dodam jeszcze, że skała macro rocks jest dużo cięższa i w jej przypadku nie można się sugerować niezrozumiałym jak dla mnie przelicznikiem "ile dać skały na dany litraż". Pozornie wygląda nieco betonowo, ale bez problemu większe klamoty można porozbijać przy pomocy dłuta i młotka. Później już tylko ceresit CX-5 i możesz wyczarować sobie na prawdę kosmiczne konstrukcje.

Może nie będę polityczny ale  po co Tomaszewski będziesz się pier... z suchą skałą  Hammered2
No chyba, że lubisz  Blush

Wiem, że jestem w mniejszości ale na suchej bym już nie wystartował  Tongue

Dzięki wszystkim za info Smile Nie wiem czy się lubię pierniczyć z suchą skałą bo jeszcze nie miałem okazji spróbować. Chciałem sobie kupić, na spokojnie poukładać, porzezbić i w sumie tyle. Cena oczywiście też robi swoje i wiem że nie przytargam do baniaka żadnych niespodzianek. Sam kurde nie wiem Hammered2

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości