To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Słone 160L- przymiarki

Wpadnij w Częstochowie do koralowce. Tam zobaczysz jak może skończyć się start na suchej . Chłopaki mają wystarczającą wiedzę a jednak nie udało im się wystartować bez błędów . Efekt można zaobserwować w sklepie .
Poza tym start na "żywej" jest w/g mnie o wiele szybszy. Procesy biologiczne przebiegają błyskawicznie (jeżeli można to tak określić) Jak dobrze wystartujesz to powinieneś się wyrobić w jakieś 4 miesiące.
POZDRO

Szkoły są dwie i tyle. Jak się ma duże zaplecze pod postacią dużego wybory zywej skaly i wody, to może łatwiej na żywej.

Jak robisz wszystko sam i jeszcze chcesz sobie poukładać skałki, to lepiej na suchej.

Ja znam Kodi kilka osób, które przy starcie na żywej skończyli marnie i takich, które na suchej mają fajne szkła. Bo tu po prostu nie ma reguły Smile

Czekałem Myst kiedy się ujawnisz  Big Grin
Tak jak kolega napisał, szkoły są dwie, obie dobre, efekty nie przewidywalne. Wszystko zależy od wszystkiego.
Ja preferuje jedną szkołę, bo jej zaufałem i tego się trzymam. Tomaszewski także musi zaryzykować i pójść w którymś kierunku.
Przedstawiłem tylko swoją argumentację  Tongue

Sucha skała macro rocks, woda z dojrzałego baniaka, do panela/sumpa dołożyć trochę skały również z dojrzałego zbiornika. Inaczej teraz bym nie postąpił Tongue

He he widzę że nic a nic mi sprawy nie ułatwiacie Wink Sam już teraz nie wiem, a może pójść na kompromis i dać trochę żywej i trochę suchej? Z żywą wodą i skałą z dojrzałego zbiornika będzie problem bo jedyna osoba która w sąsiedztwie ma morszczaka napisała mi że dopadły ją plagi wszelkiej maści. Dogrywam na razie kwestię odpieniacza (wreszcie) także mam jeszcze chwilę na zastanowienie się.

Odpieniacz Ci na początku nie jest potrzebny  Coffee

Przyda się przy budowie panela , wolałbym pózniej nie mieć żadnych niemiłych niespodzianek Wink

Dla tego sumpy są lepsze  Wink

I tutaj się z Tobą w 100% zgadzam ale skoro szkło już jest to trzeba je wykorzystać Wink Przy kolejnym projekcie będę bogatszy o nowe doświadczenia i pewnie powstanie bardziej profesjonalny zbiornik.

Mam jeszcze małe pytanko, napisałem do sklepu w sprawie suchej skały i odpisali mi że wyjdzie ok. 20-25kg, jest to możliwe że aż tyle?

Są dwa rodzaje suchej skały. Sucha, sucha o której pisała Kalina i Juras i ona jest lekka. Aoe też jest sucha "betonowa" i ona jest ciężka.

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości