To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Słone 160L- przymiarki

(17-09-2015, 9:45)Tomaszewski napisał(a): Mam jeszcze małe pytanko, napisałem do sklepu w sprawie suchej skały i odpisali mi że wyjdzie ok. 20-25kg, jest to możliwe że aż tyle?

W suchej może tyle wyjść   Laught16 Ja żywej w sumie mam ok 30 kg. (przypomnę, że ponad 500L)  Wink09

Heh dobra zajmę się najpierw sprzętem a później pomyśle co dalej. Chciałbym podziękować też Kalinie za jej rysunki techniczne Wink Poprzeglądałem je sobie i już wiem że nad nie którymi rzeczami nie będę już musiał myśleć, wystarczy że je sobie skopiuje Wink

Kodi, ja przepraszam, ale jeżeli Ty do 500l dałeś 30kg żywej, ciężkiej i napitej wodą skały, to jak do 160l ma wejść 25kg suchej??? To hest żelbeton czy co??

Do mijego akwa 240l weszło około 14kg suchej i to nie tej najlżejszej skały.

Niech się Kalina wypowie ile dała do swojego potwora.

Tomaszewski, jak dasz 25kg suchej skały do 160l to powinna Tobie oba wyjść z baniaka. Jak będzie inaczej, to to jest gruz z rozbiórki, a nie sucha skała.

Howgh!

Kurde, chyba będzie najlepiej jak sobie machnę szablon z kartonu i wybiorę się do sklepu na przymiarki. W innym przypadku to w życiu nie dojdę z tym do ładu Tongue

Tak chyba najlepiej zrobić. Skały weź więcej, zawsze będziesz miał na jakieś szczepki, czy do panela. .

Temat odpieniacza, skały, cyrkulatora i soli ogarnięty Wink Czas na oświetlenie, co byście polecili z poniższego zestawienia? Mają być 3x39W :
Sylvania T5 39W Aquastar 10000K
Sylvania T5 39W Coralstar aktyniczna
Sylvania T5 39W Marinestar 15000K
Fluval T5 39W Power 18000K
Osram T5 39W/67 niebieska/aktyniczna
Aqua Medic T5 39W Reef Blue

Chyba że polecacie jeszcze coś innego Wink

Kurde....ma ktoś u nas świetlówki nad morskim? Ludzie się rozbestwili i mają same ledy Big Grin

Wszystko co podałeś, to w cholerę niebieskie jest Smile

Aktynika fajnie wyciągnie kolory korali. Wziąłbym do zestawu 10kK i 15kK lub dwie 10kK.

Też bym chciał ledy ale mam już stateczniki które zostały po holendrze Tongue Zbiornik pewnie nie postoi dłużej niż rok no może 2 i będzie zmiana na większy.

2x Sylvania T5 39W Aquastar 10000K
1x Sylvania T5 39W Coralstar aktyniczna

taki zestaw będzie ok?

Według mnie tak. Na Twoim miejscu, tak czy tak zacząłbym o świecenia słabszego i krócej. Wziąłbym jedną taką i jedną taką. I zobaczył czy kolor mi pasuje.

Tak też zrobię Smile Kolejna rzecz ogarnięta Big Grin

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości