To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Seachem Phosguard - test

Aloha,

Po ostatnich testach i PO4 na poziomie 0,54 stwierdziłem, że jednak coś trzeba z tym zrobić.

filtr pellet made by hand się niestety przesuwa w czasie, padło więc na jakiś absorbent.

Z wielu tym razem wybrałem phosguard firmy Seachem.

Na moje jakieś 280l w obiegu wsadziłem 250ml w woreczku do sumpa.

Pomiary: 
7.10.2016 - 0,54
15.10.2016 - 0,40

Czyli coś zbija. Zobaczymy za tydzień.

A swoją drogą, to pomimo tego okrutnego poziomu PO4 akwarium wygląda i ma się świetnie. Aż się trochę boję tego zbijania Big Grin

Używam go od 2 lat, ponoć Rowa daje lepsze rezultaty i jest bardziej wydajna, jednak jeżeli coś mi się sprawdza to nie zmieniam. Dodatkowo Phosguard absorbuje krzemiany a to już mi się podoba bo nigdy nie zeszłem do 0 na czystej RODI , wynik oscyluje 4-5 na nowej żywicy a po pół roku jest 10uS wtedy wymieniam. Samo ro mam 15-18uS

to coś dużo masz.......ja mam około 5us i po żywicy musze mieć zero. Jak pokaże się 1, to żywica do wymiany.

Ale chodzą słuchy, że ani membran ani żywica nie wycina krzemianów Smile

Rowę używałem i jakiś zachwycony nie byłem.

Kolejny pomiar.

22.10.2016 - 0,40.....przestało spadać.

Zmierzę w ten weekend jak się nie zmniejszy, to wymieniam wkład na nowy.

Kolejny odczyt:

30.10.2016 - 0,41.....no to czas na zmianę wkładu.

No i ostatnia odsłona testu.

Mamy dzisiaj 18.11.29016 i drugi wkład, czyli całe opakowanie poszło.

Wynik: ..... 0,41.

Wnioski. U mnie nie dało to żadnych rezultatów.

Teraz wrzucam RowaPhos, bo jeszcze coś tam jest w szafie.

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości