To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Tęczanka Wernera

Nazwa: Iriatherina werneri, Tęczanka filigranowa, Tęczanka Wernera, Promieniczka Wernera

Wielkość: do 5 cm - samce, samiczki mniejsze

Występowanie: południowa części Nowej Gwinei, północna Australia

Parametry wody: temperatura 22-30 °C, odczyn pH wody 6-8, twardość 5-15 °n.

Zachowanie: ryby należy trzymać w grupie, zajmują środkowe partie akwarium, nadają się do akwarium towarzyskiego - należy bardzo starannie dobrać im towarzystwo

Długość życia: ponoć 3-4 lata

Samce - okazała płetwa grzbietowa, rozkładana niczym wachlarz; druga płetwa grzbietowa oraz płetwa odbytowa jest u samców przekształcona w długie promienie koloru czarnego

Samica niestety pozbawiona jest dekoracyjnych cech Sad

[Obrazek: DSC00801.JPG?gl=US]

[Obrazek: DSC00811.JPG?gl=US]

[Obrazek: DSC00853.JPG?gl=US]

[Obrazek: DSC00835.JPG?gl=US]

[Obrazek: DSC00837.JPG?gl=US]

matko jakie one śliczne. Heart

a powiedz mi z jakimi rybami można je trzymać? i czy są łatwe do rozmnażania czy nie trzeba się martwić o to gdzie będzie się upychać potomstwo?

no i jak się rozmnażają?

ciężarówek na stanie brak Tongue

ale net podaje, iż: samiczka rozrzuca ikrę wśród roślin, nie opiekuje się własnym potomstwem, a nawet chętnie je szama w każdej postaci ( czyt. jaja i narybek )

temperatura do rozrodu: 26-28 st. C

samice składają jaja kilka dni
młode wykluwają się po około 10-14 dniach

aaaa
i jeszcze jedno ominęłam

Karmienie: ja karmię suchym ( płatki drobne lub bardzo drobne granulki ) oraz mrożonki ( również b. drobne ) - małe mordki mają Big Grin

Widziałem na żywo Smile

Fakt. Fajne. Ale warunek. Duże szkło i duża ich liczba w zbiorniku.

Powtórzę za Panieną: co to znaczy, że trzeba dobrze dobrać im towarzystwo? One są takie wrażliwe czy agresywne?

z tego co mi wiadomo nie są specjalnie wrażliwe, ani nie są agresywne

co do doboru towarzystwa, generalnie należy zwrócić uwagę na fakt, aby dobrane rybki nie podskubywały im pięknych płetw Smile

bardzo śliczne rybki Smile Kalina, ile ich masz ?
samczyki rewelacyjnie się stroszą przed sobą Smile

yyyy
nie dają się policzyć Big Grin
30-40 szt?
jakoś koło tego

rewelacja, zazdroszczę Smile one są takie naprawdę filigranowe, cudeńka Smile szkoda, że to tam mało popularna rybka...
i nie skubią chyba krewetek za bardzo, prawda ?

taki busz, że krwety i tak rządzą i syf robią, że hej Big Grin ( czyt. wywalają substrat na plażę ) Big Grin

Zarąbiste rybcie Kalina, miałem więc wiem jak na żywo są piękne Big Grin

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości