To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Tęczanka Wernera

miałaś okazję zaobserwować tarło? bo przy tylu rybach to powinno być non stop Big Grin

teoretycznie powinno być non stop
ale albo za mało gapię się w akwa
albo coś im nie pasuje
albo inne stwory cieszą się na mega wyżerkę
aaaaa i zielska troszkę u mnie jest ...... Smile

dobra-już nie będę Cię męczył Tongue
Wernerki nie mają super wymagań do tarła a to jako dowód na to co piszę:
[Obrazek: IMG_6311.jpg]

woda+pływający po prawej mop a grzałka i prosty filtr jako uzupełnienie dla utrzymania w miarę niezmiennych warunków i towarzystwo tak szczęśliwe, że z tych kilku ryb tygodniowo było pewnie xxx narybku tylko kto by to liczył. Choć 99% akwarystów nie planuje rozmnażania, bo lepiej jest te kilka ryb kupić no to akurat w tym przypadku bardzo łatwo jest sobie dokompletować ryby we własnym akwarium bez wielkiego kombinowania. Zaletą własnej reprodukcji jest zdrowa ryba co trudno znaleźć w sklepach i czego sam ostatnio doświadczyłem z tym gatunkiem. Te ze zdjęcia pochodziły z łódzkiej hodowli(właścicielka zmarła a jej mąż stawia na kieliszek zamiast na ryby) i bez problemu szło uzyskać kilka tysięcy narybku miesięcznie a ryba obecnie zalewająca rynek pochodzi z azjatyckiego importu i średnio z tarła zamiast xxx wylęga mi się 3-4 szt co niebawem spowoduje spadek ilości ryb na rynku oraz jakości. A jakość to między innymi super kolor u samców i brak skrzywień co trudno uzyskać z azjatyckich śmieci.

Bardzo ładne rybki, tylko szkoda, że dość trudno dostępne są one w sklepach.
To teraz mam pytanie ile tych rybek można trzymać w typowym 63l akwarium i czy można je hodować razem z prętnikiem karłowatym?

Rybka nie jest trudno dostępna tylko niewiele sklepów potrafi je zestawić z innymi rybami w sklepie więc jak się nie potrafi to się ryby nie sprowadza. Z 1 parą prętnika powinny dać radę. Ja bym dał 8 szt tych ryb ale max bo jednak miejsca do pływania trochę mało a, że ryba lubi towarzystwo innych ryb własnego gatunku to zastosowałem kompromis.

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości