To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Ukwiał

Od około 2 tygodni nowym mieszkańcem mojego zbiornika stał się ukwiał, planowałem je mieć w swoim akwarium ale... troszeczkę później, z racji posiadania młodego zbiornika - w trakcie dojrzewania, no cóż darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, po kolei...tym ukwiałem "uszczęśliwiła" mnie moja rodzina przywożąc go z Chorwacji i tak wylądował w zbiorniku; co do samego ukwiała - od samego początku znalazł sobie miejsce na skale i żyje!!! pompuje się ładnie, faluje itd. I teraz pytania do posiadaczy ukwiałów czym je karmić, i tak w ogóle potrzebuję trochę wiedzy na ich temat od doświadczonych posolonych.

Zdjęcie stwora poprosimy, bo nie wiemy z czym mamy do czynienia.

[Obrazek: 12022096_749078525202459_1893200195_o_zps5suhjbnh.jpg]

tak wygląda potworek

ja szorstnikowi daje jakie mięcho do mordy ( kiełże, mieso krewetek - co w łape wpadnie )

No jak mu coś do ryja nic nie przyniesie, to trzeba udawać błazenki i bawić się w niankę Big Grin

Chociaż macki ma duże i coś tam powinien z wody wyłapywać.

Z tego co wyszperałem w internecie to jest to najprawdopodobniej Anemonia Virdis. Mocno parzący, więc nawet błazny nie chcą w nim siedzieć. Pamiętaj o odpowiednim odstępie między sąsiadującymi koralami, bo może być nieciekawie.

A jak to się ma do sąsiedztwa innych ukwiałów,mogą żyć ze sobą w symbiozie czy również unikać kontaktu jak w przypadku korali.

Nie do końca jest tak, że każdy koral parzy każdego, ale najczęściej się właśnie zdarza. Niektóre gatunki euphylli (u mnie np paraglabrescens) nie parzą się, choć są innych kolorów. Z kolei zoa, jakbyś miał mixa kolorowego, będą się wzajemnie z czasem wypierać i zostanie jedna odmiana. Korale i ukwiały zawsze będą walczyć o miejsce. Podejrzewam, że jakbyś dał obok quadri, czy szorstnika- od razu zaczęłyby się tłuc między sobą.

Najgorzej jak zacznie łazić. Wtedy może ostro narozrabiać. I niestety nie ma reguły. Dzisiaj nie łazi, jutro łazi, a pojutrze znowu nie łazi Big Grin Ukwiały to gady cholerne Smile

Taką euphyllie co najwyżej przestawisz. A ten jest bytem samodzielnym.

Musisz obserwować i reagować na bieżąco.

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości