To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Wesołego pytania o...

Robię małe przemeblowanie w pokoju i żaba sama zaproponowała by ciutek zwiększyć planowany baniak, a te 10 cm w każdą stronę robi dużą różnicę i baniak pozostaje mobilny ^^ 60x60x60 to wymiar baniaczka, który chłopaki z AkwaŚwiat wystawili więc już zacny baniaczek ^^

Wróćmy do pytań :>
Ile są warte te filtry RO3? (100 zł)

Ok baniak w ciągu 2 dni już chyba z 20 razy zmienił swoje rozmiary więc z zakupem oświetlenia i odpieniacza muszę sobie na razie dać siana Tongue

Za to sugerując się opinią jednego ze śląskich morszczaków zamówiłem filtr RO4
http://allegro.pl/show_item.php?item=4677061100
membrana 100 chyba powinna wystarczyć Smile

Buuuhaaaaa.....tak myślałem Big Grin
Nie ma co wypierdka stawiać, jak możesz postawić 300l Big Grin I na to celuj. Wtedy już coś tam postawisz w środku, a i będziesz mógł coś wpuścić z ryb.

Mówi się, że efektywność membrany zależy w dużej mierze od ciśnienia. Im większe ciśnienie na wejściu, tym "większa" membrana. To tak pamiętam jeszcze z dawnych lat Smile

Zamówiłeś, kupiłeś, nie ma co dyskutować. Bądź zadowolony z zakupu Big Grin

Apetyt rośnie w miarę jedzenia Tongue
obecna opcja to 100x60x60 :>

Na obecną chwilę mam:
5 kg soli aquaforest :>
5 kg suchej skały (była 13 zł/kg to nie mogłem się powstrzymać)
zamówione Ro
Big Grin marnie ale się rozpędzam

No to poszalałeś wesoły  Smile
Masz soli na 120 L  Rolleyes

Co do Ro mam filtr 3 komorowy i bez najmniejszego problemu wszystko żyje  (poza sps) paremetry wporzo, woda igła.

Liczę na datki wody od śląskich morszczaków i ze sklepów może coś uda się wygospodarować jak będę kupować żywą skałkę :] mam przeznaczone na to baniaki 20L i 10L więc poświęcę się i podskoczę na kawę do kilku osób Tongue Bym musiał kupić jeszcze ze 2 takie wiaderka by zalać świeżą wodą cały baniak :>

Bierz na start wodę z podmianek w ilości jak największej. I tak podmian nie będziesz robić z dobre 2 miesiące, tylko uzupełniać odparowaną wodę.

Dokładnie. Na zalanie bierz żywą wodę ze wszystkich możliwych źródeł wokół Smile

Rozumiem, że jakbym taką wode na raty przywoził do domu to musi być mieszana jakimś wiatraczkiem, bo wątpię czy udałoby się na raz zdobyć dostawcę ponad 300L wody O.o

o widzę że wesoly w końcu mówisz do rzeczy i zwiększasz planowany litraż Big Grin
baaardzo dobrze Big Grin gratuluję Big Grin

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości