To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Wesołego pytania o...

Miało być tanio i oszczędnie a wyjdzie jak zawsze :p dobrze, że to się zmienilo zanim kupiłem pienidło czy inne badziewko uzależnione od litrażu Tongue

obserwując ciągle rosnące zbiorniki innych, już wolę raz zainwestować w maksymalny dla nas rozmiar, zamiast co pół roku zwiększać litraż o 30%
chociaż w tym tempie to najwcześniej akwarium morskie powstanie za rok Big Grin
Ale za to jakie!

Co nie zmienia faktu że wszystkich, którzy będą podjudzać wesołego do zwiększenia litrażu nie czeka nic dobrego.

Jak już będzie stało szkło chętnie przyjmiemy żywą wode i inne pełzające cosie Smile
aż mi lakierki spadły

A ja właśnie chciałem napisać, że wreszcie zaczyna wkraczać w jakieś rozsądne wymiary Big Grin

Osobiście obniżyłbym szkło do 50cm, ale wydłużył do 120cm Smile

max 110 na długość bo ściana więcej nie ma, a te 60 wysokości jest do negocjacji aż do momentu zakupu szkła Tongue

To przedłuż ścianę Smile Kalina na ten przykład ścianę burzy. Ty chyba masz doświadczenie w burzeniu Tongue
W końcu akwarium najważniejsze.

w mieszkaniu ciężko jest burzyć lub dostawiać ściany.zwłaszcza że ta za krótka to jest komin. więc pare metrów by ubyło w pokoju

Akwarium ma być w pełni "mobilne" żeby w kolejnym domku, lub po zmianie koncepcji można było przestawić w inne miejsce.
aż mi lakierki spadły

A tam...nie ma rzeczy niemożliwych.

Mobilne akwarium.....a ja myślałem, że to jakiś mit Smile

Chociaż przy robieniu podłogi musiałem swoje 240 przenieść do kuchni. Ale żeby to oznaczało, że akwarium jest mobilne, to bym nie powiedział Big Grin

Mobilność akwarium ma się objawiać możliwością zainstalowania w innym miejscu bez oglądania komina itp Wink Ma być wizualnie ustawne czy jak to jeszcze można nazwać Tongue

Dobra. Pożartowaliśmy, a Wesoły ma pytania Tongue
Jakiego typu substancje powinno się lać do akwarium by stacjonarne zwierzatka(miękkie i LPS) czuły się dobrze i cieszyły oko?

przy twardych koralach lps/sps musisz uzupełniać Ca, Mg i nie wiem czy poprawnie napiszę Kh - dlatego stosujesz Ballinga lub jakąś jego wariację - takie rozwiązanie My stosujemy ( czyt. ja, Mystik i Juras)

lejesz z łapki - raz dziennie

lub zatrudniasz do tego pompy dozujące

opcjonalnie możesz dozować tzw "sól bez soli" - takie morskie mikro

i jest jeszcze kupa innych preparatów zawiracjących magiczne "coś" Big Grin - tak w dużym uproszczeniu ( np GroTech ABCM) - ale toto dużo później będziesz testował

utrzymanie stałego Ca, Mg i Kh to podstawa

Złapałem się za głowę widząc ile produktów proponuje aquaforest Tongue
Kurde miałem nadzieję, że Ballinga nie będę musiał przy lps'ach Sad do listy jakaś pompę musze dopisać do podawania tego ... trudno Tongue

Skocz do:

Przeglądający: 2 gości