To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

Wesołego pytania o...

Pod ręką to ja mam e-rybkę i akwa-swiat :> Oba na śląsku i w okolicach w których często bywam więc myślę, że z tym nie będzie problemów Smile Generalnie się zastanawiałem czy zwykła sklepowa hudraulika nie sparcieje czy cuś pod wpływem słonej wody Wink

Mist długo byłeś niezarejestrowany ponownie Tongue

Nie sparcieje. Spoko. Nie takie rzeczy płyną w kranach Big Grin

PS. Error w bazie danych Smile

Projekt na kilka miesięcy poszedł na bok ale mam wrażenie, że nadszedł czas na kolejne pytania :>
Jak wam się wydaje, lepszy jest komin wewnętrzny czy zewnętrzny?
Na ile potrzebny jest wavebox? Czy to bardziej dla estetyki?

W obliczu choroby solonej nadszedł czas by posolić wodę w akwarium.
Niestety jedyne dostępne miejsce uniemożliwia zamontowanie sumpa.
Akwarium jest stosunkowo nowe, więc nie ma opcji jego wymiany. Niestety ma wklejone wzmocnienia wzdłużne i jedno poprzeczne. IMO szklarz troszke przesadził z zabezpieczeniami ale usunięcie ich raczej spowoduje uszkodzenie szyby.Najwyżej mogę włożyć sprzęt bezpośrednio do zbiornika lub wkleić panel i tam umieścić odpieniacz itd. wtedy miejsce użytkowe na skałę i życie zmniejszy się o jakieś 15-20 cm do 100x40x50h.

Propo odpieniacza... nie wiem który wybrać. Obsada dla początkującego to raczej będą miękasy i lps, no i zapewne obowiązkowe 2 błazenki i kilka innych zwierzątek pełzająco-pływających.

Wiele osób poleca Deltec MCE 600 jednak wszystkie używki wymiotło, a cena sklepowa narazie przekonuje mnie by jeszcze troszkę poszukać. Troszke tańszy Tunze DOC 9006 i Tunze Comline 9012 także do mnie się uśmiechają jednak musiałbym je umieścić przy przedniej szybie bo otwory w pokrywie akwarium uniemożliwią mi obsługę pienidełek jeśli umiejscowię je przy tylnej szybie (no chyba że zrobi się panel to w tym miejscu poziom wody będzie odrobinę niższy).
Myślałem też o pienidełkach do 250L Deltec MCE 300 , Hydor Slim-Skim 250.65 , Tunze 9004 i troszke mocniejszym Deltec MCX 300 jednak jak troszke bardziej obciążę system to mogą nie dać sobie rady.

Myślę, że Tunze 9004 powinien uciągnąć bez problemu. O ile oczywiście nie przesadzisz z obsadą. U mnie wytrzepał wodę do zera w 120l. Dodasz Purigen, Phosphareduct i węgiel do panela i powinno być ok. Dopiero teraz doczytałem o waveboxie Big Grin Rozejrzyj się za regulowanymi falownikami Jebao. Przy wymiarach twojego szkła śmiało powinien dać radę RW-4. U mnie na długości 65cm ustawiony na minimum potrafi nieźle zamieszać. Odpowiednio ustawiony generuje takie fale, że woda wylewa się z baniaka. Dodatkowo jest bardzo mały, porównywalny do koalii 1700. Niestety nie jest tak cichy jak wiatraki Hydora, ale może z czasem się dotrze.

Jak chcesz wesoły to Ci mogę opchnąć mojego reef octopus jest przeznaczony do zbiorników od 200-500. Bardzo dobra marka za rozsądne pieniądze. Ja niestety muszę się przymierzyć do modelu wyższego ze względu na ilość wody w obiegu...

Kodi,a on wejdzie do panelu? Bo Wesoły nie ma miejsca na sumpa niestety Sad

Wesoły, najpierw zbierz sprzęt, a potem klej panel, żeby się Tobie wszystko zmieściło. Bo najgorzej jak zabraknie 1cm Big Grin

Do panelu nie wejdzie, więc zonk  Bigeyes01

No właśnie mam główny problem z tym czy robić panel czy polować na tego deltec'a mce 600. Panel jakbym musiał wklejać to tak jak piszecie, dopiero po zebraniu sprzętu i miałby 15-20 cm i byłby na bocznej ściance. Deltec ma miejsce na absorbenty, a grzałkę jakoś by się za skałą ukryło. Panelu minusem będzie tez 20 cm panelu Tongue które będę musiał zakleić folią czy cuś i nie wiem na ile przełknę takie rozwiązanie estetycznie. Zaś zaletą jest możliwość wykorzystania kilku innych modeli odpieniaczy i większa ilość miejsca na absorbenty czy inne duperele. Trzeba pamiętać też, że mam ograniczoną wysokość na jaką może kubek odpieniacza wystawać Tongue własciwie to wcale nie może wystawać ponad pokrywę :>

To jak nie może wystawać, to daruj sobie panel  Blush

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości