To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

głowaczyk barwny

Ta ryba jest dobra alternatywą dla strefy przydennej. Co ważne to gatunek spokojny więc dobry do baniaków towarzyskich. Płeć łatwa do odróżnienia przy dorosłych rybach.
[Obrazek: g1420owaczki2-1.jpg]

Samiec większy ma na głowie mały garbik co widać na starym moim zdjęciu (czyli osobnik przy rurce tuż nad dnem). Dorosłe ryby chętnie podchodzą do tarła. U mnie ikra składana była najczęściej w doniczkach lub w pobliżu filtra gąbkowego. U innych słyszałem, że wybierały podobne rurki jak na zdjęciu lecz u mnie to nigdy nie miało miejsca. Woda dla tych ryb powinna być zmiękczona RO lecz jak się je przyzwyczai do naszej kranówki również dają radę. Tarła jednak zawsze miały miejsce na mieszance z RO. Ikry pilnuje samiec aż do rozpłynięcia się rybek co następuje ok. tygodnia od tarła. Kilka osób twierdziło(na forach), że po 24 h narybek się wylęga jednak ja miałem już w sumie chyba z 5-6 tareł i młode zawsze rozpływają się po tygodniu. Wtedy samiec kończy opiekę więc dobrze jest go zabrać gdyż może urządzić sobie ucztę mimo, że wcześniej był wzorowym tatusiem. Młode po rozpłynięciu się zjadają na starcie pokarmy wielkości węgorków bananowych. Artemia na pierwszą karmę jest za duża-co przerobiłem u siebie. Rosną wolno do 2 cm. Można również dokarmiać je na starcie pantofelkiem ale nie żółtkiem. Potem wraz ze wzrostem oczywiście zwiększamy rozmiar karmy. Z tarła możemy uzyskać od 20-60 młodych. Jak dla mnie ciekawa ryba a do tego ciekawie ubarwiona i nie wykazująca agresji wewnątrzgatunkowej jak i innych ryb.

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości