To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

kardynałek chiński-Tanichthys albonubes

Idealna rybka choć ostatnio zapomniana do naszych blokowych akwarii. Dlaczego do blokowych ano zimą kiedy mamy tak naprawdę niższą temperaturę w domu to akwarium wymaga zasadniczo dogrzewania a przy kardynałku-nie. Ryba idealna jeżeli temperatura powoli spada do akwarii zimnowodnych a nawet w okresie letnim do oczka wodnego jeżeli ktoś posiada.
[Obrazek: IMG_6300.jpg]
zdjęcie nie zachwyca gdyż słabej jakości i wystrój baniaka tymczasowy ze względu na młode krypty z mojego akwarium.
Co jednak ważne to dla mnie mimo niewielkich rozmiarów to kolor. Rybka jest kolorowa ale wraz z podnoszeniem temperatury ten kolor blaknie więc dobrze jest utrzymywać w akwarium ciepło na pograniczu 20-22 st. C. Powyżej staje się mniej atrakcyjna dla oka a przy 25 st. C choć daje radę to jest blada. Występuje w 2 formach barwnych. Tradycyjna ta zbliżona do dzikiej-ciemniejsza i ta złota wytworzona przez akwarystów. Czasami ale to ostatnio bardzo rzadko pojawia się forma z welonami ale o ubarwieniu naturalnym.
Wody płynące z poznańskiego kranu są dobre dla tego gatunku jeżeli nie pochodzi z azjatyckich farm, bo nawet tak tania rybę czasami importują co dla mnie jest bez sensu i logiki.Rozmnaża się chętnie mimo usłyszanych mitów o trudnościach. Metoda idealna na karpiowate-dorosłe ryby rozdzielamy wg. płci na kilkanaście dni, intensywnie karmimy energetycznym pokarmem-najlepiej żywym żeby samice nabrały ikry po czym łączymy w akwarium tarliskowym. Ja to robiłem na siatkach-co dawało dobre efekty. Z kilkunastu par dawało się tego rozmnożyć w ilości tysiąca młodych. Wylęg karmimy na starcie pantofelkiem albo żółtkiem aż podrosną do rozmiaru. 3 miesięczne mają już wymiar zbliżony do sklepowego.

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości