To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

kardynałek wietnamski-tanichthys micagemmae

Rybka ta trafiła do mnie jako ciekawostka. Oczywiście myślałem, że to tradycyjnie ściema w ofercie importera i dostanę kardynałka ale chińskiego no ale zobaczcie sami.
[Obrazek: witkowemoskwicze.jpg]

Przy okazji słabego zdjęcia złapały się gupiki, które posłużyły mi do stworzenia odmiany zwanej gupikiem moskiewskim niebieskim.

[Obrazek: witkowemoskicze.jpg]

Jak widać rybka różni się i to znacząco od ogólnie znanego kardynałka chińskiego. Zachowania jednak ma zbliżone do swojego krewniaka. Co do wytrzymałości trudno mi stwierdzić gdyż nie dane im było długo pożyć i do dziś nie wiem co było przyczyną tego-rybki pojedynczo padały bezobjawowo. Jedyne logiczne wytłumaczenie dla mnie jest takie, że jako importy z fermy azjatyckiej dostały tam odpowiednią dawkę środka żeby nawet nie próbowały się rozmnożyć a i za długo nie pociągły. Jeżeli ta ryba kiedyś mi się znów trafi to potraktuję ją jako ciekawostkę i oczywiście spróbuje rozmnożyć. Warunki jakie im stworzyłem jak widać nie odbiegały od standardu a woda mieściła się w średnich parametrach.

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości