To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

kirysek panda-corydoras panda

Bardzo popularny ostatnio czasy kirysek średniej wielkości. Jak dla mnie idealna ryba do akwarium towarzyskiego powyżej 50-60 litrów. Lubi przebywać w towarzystwie ryb własnego gatunku oraz co ważne chętnie i bez specjalnych zabiegów rozmnaża się.
[Obrazek: IMG_6299.jpg]

Płeć łatwa dla rozróżnienia. U kirysów zawsze samica jest większa oraz ma obszerniejszy brzuch. Co do wody to nie wymaga jakiś super zabiegów z nią związanych. Moje ryby chętnie podchodziły do tarła na poznańskiej kranówce a co ważne nie zjadały ikry. Tarło najłatwiej sprowokować tradycyjnym zbiciem temperatury. Dobre osobniki po pierwszych trickach hodowlanych już nie potrzebują pobudzania. Pandy chętnie trą się przez dłuższy okres składając nawet codziennie ikrę. W moim przypadku z pojedynczego tarła miewałem do 20 ziarenek po czym po 2-3 dniach ryby ponownie zaczynały zabawę i dokładały ikry. Bywały okresy, że ikra widziana była codziennie po kilka ziarenek. Z jednej samicy udawało mi się w akwarium typowo hodowlanym jakie tu widzicie odchować do 60 młodych w miesiącu i to nie stymulując ryb do rozmnażania. Z resztą po prawej załapał się do fotki taki ponad 30 dniowy młody. Jak widać nawet z rodzicami miał ładne przyrosty. Oczywiście dokarmiałem żywą artemią, bo jakby inaczej to osiągnąć. Dorosłe przy tym również korzystały z dużej ilości białka czego efektem była wydajność tej samicy. Pamiętajcie, że jedynie pożywny i energetyczny pokarm na to pozwala. Wszelkie karmy "wyprodukowane" przez różne firmy nie dadzą takich wyników.Nagrodą za opiekę był potem taki widok własnego przychówku.
[Obrazek: IMG_6327.jpg]

Po 1,5 miesiąca pływało ponad 100 młodych pand, które systematycznie odławiałem u rodziców.

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości