To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

loricaria red-dla znużonych kundelkowymi ancistrusami

Jak ktoś się już zmęczył kundelkami i ich ciągłymi tarłami mam fajną alternatywę. Ta alternatywą jest loricaria. Rybka jak dla mnie ciekawa a przy tym spokojniejsza jak ancistrusek no i co ważne chętnie się rozmnażająca na uciechę akwarysty, który ją polubi.
[Obrazek: loricarie-1.jpg]

Więc tak Big Grin Osiąga rozmiar podobny do naszych "glonojadów" ale jest rybą bardziej spłaszczoną. Normalnie występuje kilka form barwnych ale mi udało się zdobyć redy, które sa tworem ludzkich rąk. Forma ta nie występuje w naturze. Ktoś gdzieś jakoś uzyskał czego nigdy dokładnie się nie dowiemy no i utrwalił. Mało tego mówi się i pisze, że jest to hybryda a te bywają niepłodne lub dają nieciekawe młode w kolejnym pokoleniu. Tu natomiast młodzież wychodzi jak kopia rodziców.
[Obrazek: loricarienakorzonku.jpg]
Ogólnie bywa spotykana w handlu więc w dobrych sklepach jeżeli jej nie ma to da się zamówić. Często spotykałem je w ofercie czeskiej lecz tam może być w jakiś sposób "pozbawiana" płodności czego dochodzić mi się już nie chce. Moje okrężną drogą trafiły prosto z hodowli mieszczącej się w pod Zgierzem. Wyrosły na ładne osobniki i zdążyły się nawet rozmnożyć skutecznie. Ryby od początku trafiły do wody będącej mieszanką RO z poznańskim kranem. Po ok. 16-18 miesiącach podeszły do pierwszego tarła. Co pominąłem to pewnie jak wygląda rozróżnianie płci u tych zbrojników. Wraz ze wzrostem u samców widać na głowie szczecinkę. Dorosłe ryby praktycznie trudno pomylić. W moim przypadku a było to 10 ryb były i samce i samice. Pierwsze tarła były skromne ale z każdym następnym ilość ikry wzrastała. Niestety ale młodych oraz dorosłych po awarii nie udało mi się uratować i pewnie kiedyś do nich wrócę i oby to było osobniki płodne. Angry bo jak znam brać akwarystyczną to zrobią wszystko aby po za nimi nikt nie był w stanie ryb rozmnażać a ja nie lubię monopolu. Ogólnie ryba dobra do akwarium od 100 litrów wzwyż oraz nadająca się do łączenia ze spokojnymi stworzeniami górnych stref lubiących zmiękczoną wodę jak np. neony czerwone gdyż po za parametrami chemicznymi lubią te zbrojniki ciepłą wodę lecz nie za ciepłą. Uważam, że 26-27 st C będzie idealne.

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości