To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

proporczykowiec dwupręgi-Aphyosemion bitaeniatum

Jak dla mnie idealny gatunek jak opanujemy podstawy podstaw. Niestety fotki nie umieszczę, bo nie ma komu jej zrobić. Ryba spokojna więc nawet można by ja polecić do innego akwarium jak mono gatunkowe. Oba osobniki są ubarwione więc tak naprawdę samca od samicy rozróżnimy po dłuższych płetwach i bardziej kolorowym ciele. Samica dorosła zawsze będzie bardziej okrągła. W akwarium 25 litrowym możemy umieścić parę. Można ryby również trzymać grupowo i ja jedno akwarium właśnie tak mam. W 100 litrach pływa 5 par tych ryb ale lepszym układem jest zawsze przewaga samic i tu nie chodzi o ikrę tylko o próby zdominowania słabszych samców przez te mocniejsze. Idealna woda do życia do RO lub mieszanka RO+kran w proporcji 5-1. rozmnażane również na mopa. Okres rozwoju zarodków przebiega podobnie. Całość procesu jest widoczna gołym okiem gdyż jajo jest przeźroczyste jak u gardnera czy kap lopeza. Narybek szybko również rośnie. 1cm dostaje charakterystyczne pasy. Karmić dobrze by było żywym, bo równie jak Kap Lopez chętniej zje coś co mu się rusza przed oczami jak to co bezwładnie opada. U proporczykowców zauważyłem jedną dziwną zasadę. większość z nich nie podejmuje pokarmu martwego z dna. Będą głodować kilka dni a nie spróbują. Na to szczególnie trzeba zwracać uwagę gdyż ryba głodna jest osłabioną a osłabione chorują i tak naprawdę jeszcze nie udało mi się odratować takiej ryby a jednak zajmuje się rybami od 1982 roku. Filtracja znowu praktycznie jest często zbędna. Jedynie co możemy u tych ryb zamontować to filtr gąbkowy. Niby to dobrzy pływacy jeżeli chodzi o wyskoczenie z akwarium ale jakoś znów im nie wychodzi starcie z filtrami wewnętrznymi elektrycznymi. Skutek zawsze bywa podobny-ryba przyssana do filtra wycieńczona pada. Wszystko co pominąłem u tego gatunku jest zbliżone do Kap Lopeza więc spokojnie można ryby podobnie odchowywać.

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości