To forum używa cookies
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Możesz zablokować używanie plików cookies na tym forum, jednak pewne elementy mogą nie działać właściwie.

Cookie będzie przechowywane w przeglądarce, niezależnie od wyboru, aby zapobiec powtórnym ci zadał to pytanie. Będziesz w stanie zmienić ustawienia plików cookie w każdej chwili.

zagrzebka afrykańska-Nothobranchius guentheri)

https://www.youtube.com/watch?v=l7QK_WtbG-M

Tu już mamy stopień trudności podniesiony o kolejny poziom. Ryby wymagają praktycznie RO. Samce kolorowe zawsze jak są zdrowe będą próbowały wycierać samice. Ich życie polega na wiecznym rozmnażaniu gdyż w naturze żyją w miejscach gdzie okresowo wysycha woda więc nawet jak ktoś napisze, że mu nie zależy na rozmnażaniu to i tak ryby zrobią to same. Jeżeli mamy je w akwarium gdzie mam nadziej nikomu woda nie wyschnie do końca ryby przeżyją ok. roku. Samce będą ze sobą wiecznie rywalizowały co im raczej nie służy. Najlepiej jest zestawić w akwarium jednego samca z kilkoma samicami. Szaro-bure samice wiecznie są przez samce prowadzone w miejsce tarła. Na filmiku kombinowałem z torfem ale ryby robiły straszny syf więc oszukałem je i wrzuciłem na dno mopa. Dla pary wystarczy standardowe 25 litrów. Ikrę bez problemu wyciągniemy z mopa a dużo gorzej z torfu. Ryby od wylęgu rosną bardzo szybko do dorosłości-co wynika z ich środowiska bytowania. Gdyby rosły dłużej-to gatunek by dawno wyginął. Ryba dobra dla koneserów oraz akwarystów, którzy chcą spróbować czegoś innego. Ja młodych nie doczekałem z powodu braku czasu na dopilnowanie ikry.

Skocz do:

Przeglądający: 1 gości